Mighty Sounds a nová dávka pořádné muziky

Mighty Sounds a nová dávka pořádné muziky

Máme tu pro vás nadílku pořádných jmen, která se objeví na letošním ročníku Mighty Sounds. Z Velké Británie vám předvedou velkolepou show Skindred a Peter and The Test Tube Babies, z USA zase zazáří 7 Seconds.

Co se české scény týče, se již po osmé na Mighty Sounds ukáže nejstarší česká ska kapela 100 zvířat, která dokázala vydat 10 alb a rozjela to na 1600 koncertech a to jak doma tak i v zahraničí. Další na koho se můžete těšit, je rocková skupina z Prahy The Fialky, na hudební scéně se pohybují již 13 let a mají na triku několik vypečených hitovek, členové kapely jsou nejen skvělý muzikanti, ale i rebelové srdcem a duší jak se na správné punk-rockery sluší. Mad Pigs jsou kapelou původem z Brna, která si libuje v syrovém punku říznutém hardcorem, tahle kapela existuje už 12 let a má na kontě řadu koncertů, na kterých dokážou rozproudit davy do té správné festivalové nálady, ještě před Mighty Sounds si kluci chtějí stihnout zahrát v Japonsku a  v USA.

Skindred jsou vskutku podařeným a naprosto perfektně skloubeným mixem alternativního rocku, heavy metalu, punk rocku, reggae a dokonce zde nalezeme i prvky dancehall, jungle, hardcore, ska, hip hop, drum and bass, dubstep, plus mnoha dalších hudebních vlivů, to vše sama kapela zkráceně označuje jako reggae metal. Kapela vydala již 4 studiová alba, první v roce 2002 s názvem Babylon, jejich zatím poslední deska vyšla v roce 2011 a byla pojmenována Union Black.

Další kapela má v oblibě absurdní texty a podivné názvy, jako například u písně "The Queen Gives Good Blow Jobs", sama kapela nese správně praštěný název Peter and The Test Tube Babies. Skupina vznikla v roce 1978 v malém městečku Peacehaven, kde zkoušeli v garáži Peterova otce a užívali si starého dobrého punku. Peter and The Test Tube Babies vydali již mnoho desek a koncertovali téměř po celém světě a přesto jsou stále plní punkové vášně a dokážou předvést neuvěřitelnou show.

7 Seconds jsou americkou hardcore punkovou kapelou, jejíž vznik se datuje rokem 1980, kapela svůj styl jako první sama označila za hardcore. Deska New Wind z roku 1986 je sice svedla na scestí k tehdy obzvláště oblíbenému pop punku a indie rocku, ale albem The Music, The Message jasně prokázali, že hardcore je jejich hlavní specialitou, zatím posledním albem z roku 2005, které zaručeně potvrzuje jejich hradcorové kořeny je Take It Back, Take It On, Take It Over!, které vás zaručeně nabije pořádnou dávkou energie.

pá 19. červenec 2013
letiště Čápův Dvůr, Tábor