Mydy Rabycad slaví dvacetiny Lucerna Music Baru velkolepou veselicí

Mydy Rabycad slaví dvacetiny Lucerna Music Baru velkolepou veselicí

Letošní způsob léta zdál se být pro Mydy Rabycad zcela úžasný! Energická parta, která svou tvorbou překročila elektroswingové mantinely, se rozjela po Česku i napříč Evropou. Se svojí energickou hudbou, která má jiskru i sex-appeal a nepostrádá ani humor, absolvovali takřka 40 koncertů, z toho třetinu v zahraničí. Tomu se říká prima sezóna!   Nyní zvou 27. října na veselici, kterou v Lucerna Music Baru poděkují fanouškům, připomenou letní úspěchy a zároveň přispějí k oslavám dvacetin tohoto předního pražského klubu. Pozvali si, jak mají ve zvyku, zajímavé hosty: Fazy Luckers DJ N’zyma a kytaristy Lukáše Chromka, kteří naservírují energickou a pestrou směs stylů a live mashupů, DJe Akvamena a nestora českého elektroswingu DJe Mackie Messera.

Na letní cesty a setkání vzpomíná zpěvačka Žofie Dařbujánová: “Krásné byly třeba koncerty v UK. Úžasným zážitkem bylo, vidět v Bridportu  ve výlohách plakáty se svojí fotkou a jménem kapely a potkávat lidi, kteří nás zastavovali a říkali, jak se těší na večerní koncert.  Nedávno jsme zjistili, že se tam narodila PJ Harvey. Je možné, že nám tam mezi dvěma sty lidmi tleskali její příbuzní nebo spolužáci z hudebky…” směje se frontwoman kapely a dodává: “Lucerna Music Baru k dvacetinám zahrajeme se stejným drajvem, takže musíte dorazit!” K dalším nezapomenutelným zážitkům řadí kapela také účast na největším středoevropském festivalu Sziget, historicky pravděpodobně první pozici českých headlinerů ve Velké Británii na Maui Waui festivalu v Suffolku nebo vystoupení na kultovním elektronickém Fusion Festivalu v německém Lärzu. Ale také skvělý koncert na letošním ročníku pražských United Islands, kterým vyvrcholil jeho první den v Kinského zahradě a jehož atmosféru zaznamenala a svižným profilem kapely a jejího týmuobohatila Česká televize v pořadu Kombo. Malá ochutnávka je na https://youtu.be/1AyG1pp33RI.

Lucerna Music Bar ladí svými dvaceti lety ideálně k Mydy Rabycad, jejichž věkový průměr je dnes něco přes jednadvacet let. Lze se tedy těšit na souznění atmosféry jednoho z nejlepších klubů v Praze, nezkrotné energie, talentu a drajvu kapely i skvělého publika. Zkrátka párty, jaká (nejen) k tomuhle věku patří. Nèro Scartch, rovněž dvacetiletý multiinstrumentalista a jedna z tvůrčích opor kapely závěrem lapidárně shrnuje: “Milujeme léto a festivaly, stejně tak ale i návraty domů. Naše pražské klubové koncerty mají hodně specifickou, téměř rodinnou atmosféru, zvlášť když jsou v příjemném prostředí, což pro Lucerna Music Bar platí dvojnásobně. Nemůžeme se té taškařice dočkat!”

Út 27. říjen 2015 20:00
Mydy Rabycad letos řádně projeli koncerty a festivaly v celé Evropě, aby se na s...