Nadcházející víkend v Dolních Vítkovicích bude ve znamení piva

Nadcházející víkend v Dolních Vítkovicích bude ve znamení piva

Již tento pátek začíná v Dolních Vítkovicích dvoudenní pivní festival Beerfest Ostrava. Návštěvníci budou mít na výběr z třicítky větších i menších pivovarů, které dohromady představí více jak stovku pivních značek. Dvoudenní pivní svátek dále nabídne koncerty 18 kapel a interpretů, fanouškovskou zónu s velkoplošnou projekcí pro sledování zápasu Česko-Chorvatsko na Euru, dětskou zónu s atrakcemi, pivní soutěže a další doprovodný program. 

Beerfest Ostrava představí na jednom místě pestrou nabídku pivovarů. Z těch větších bude zastoupen například Radegast, Bernard nebo Černá Hora. Z menších značek nebude chybět třeba Valašský pivovar z Kozlovic, Městský pivovar Štramberk, Koníček z Vojkovic, Nová Sladovna z Opavy, Karvinský pivovar, Pivovárek Morava z Frýdku-Místku či Pivovar Garage Ostrava a mnoho dalších.

V pátek 17. června se areál otevírá ve 14 hodin a první koncert začíná v 15:20. V sobotu pak bude otevřeno již v poledne a první koncert startuje o hodinu později. Po oba dny bude program na hudební scéně pokračovat do pozdních hodin, přičemž areál se uzavře ve 4 hodiny ráno. „Doporučujeme návštěvníkům zakoupit si vstupenky v předprodeji, ať se vyhnou případnému čekání ve frontách u pokladen. Navíc cena v předprodeji je výhodnější,“ uvedla za pořadatele Beerfestu Ostrava Gabriela Kuncová. Jednodenní běžné vstupenky stojí v předprodeji 200 korun, na místě budou o 40 korun dražší. 

První festivalový den vystoupí z hlavních hvězd Wohnout, Divokej Bill a Čechomor, v sobotu se návštěvníci mohou těšit na Mňágu a Žďorp či Olympic. Kdo nebude chtít v pátek přijít o zápas mezi Českem a Chorvatskem na Euru, může utkání sledovat na velkoplošné projekci ve fanouškovské zóně.  Po oba dny se návštěvníci budou moci účastnit pivních soutěží či Školy čepování pivovaru Radegast, kde se zájemci pod dozorem zkušených výčepních naučí, jak pivo správně načepovat. Škola čepování bude otevřena v pátek od 15:00 a v sobotu od 12:00 vždy do 20 hodin. 

Kdo přijede na Beerfest autem, může zaparkovat u hlavního vstupu z Místecké ulice. Je ovšem potřeba počítat s tím, že kapacita parkoviště je omezená. „K dispozici je 350 míst. Doporučujeme proto namísto auta využít městskou hromadnou dopravu, což je vhodné i s ohledem na to, že se jedná o pivní festival,“ dodala Gabriela Kuncová. 

Zajímavosti o Beerfestu

Třicítka pivovarů z více než 20 měst a obcí

Nejvzdálenější pivovar: Humpolec (Bernard)

Nejbližší pivovary: Ostrava (Pivovar Garage Ostrava, Starobělský pivovar)

Více než 100 druhů piva

Stánky s jídlem o celkové délce 120 metrů 

18 kapel a interpretů

Fanouškovská zóna s velkoplošnou projekcí pro sledování zápasu Česko-Chorvatsko na Euru 

Dětská zóna s atrakcemi


pá 17. červen 2016 15:00
První ročník festivalu Beerfeest Ostrava 2016 se koná 17. a 18. června v Dolních...