Nové kapely na Rock for People

Nové kapely na Rock for People

Se začátkem roku přinášíme i nové jména, která se nám zabydlela v letošním line-upu. Po Muse, Selah Sue nebo Young Fathers, které jsme vůbec poprvé představili českému publiku právě na RfP, přichází další čerstvá krev. Prvním ze jmen je ikona slam poetry, nyní geniální skladatel a muzikant, Saul Williams. Druhými jsou Ho99o9 [čti horror], svérázné a nezkrotné duo Eaddy a theOGM, v jejichž tvorbě se mísí pekelný mix hip hopu, hardcore punku a ostrých textů.

Básník, rapper, zpěvák, skladatel, hudebník, spisovatel, scénárista, herec, aktivista… Při snaze popsat, kdo je Saul Williams, není člověku jasné, kde by měl vlastně začít. Na svém kontě má pět básnických sbírek. Jako herec a spoluautor scénáře zaujal v nezávislém snímku Slam, který získal ocenění na festivalech v Cannes a Sundance.

A aby toho nebylo málo, ztvárnil hlavní roli v prvním Broadwayském hip hopovém muzikálu Holler If Ya Hear Me inspirovaném hudbou Tupaca Shakura. Vydal čtyři hudební alba, na kterých spolupracoval například s  Zackem de la Rocha, Serjem Tankianem či Trentem Reznorem. 

Momentálně Williams 
dokončil práci na multimediálním projektu Martyr Loser King.  Po albu, které vyjde letos v lednu, bude následovat i grafická novela.

Ho99o9, duo z LA, lze charakterizovat jako trash punk, hardcore punk nebo punk rap. Jak je libo. Každopádně se jedná o osobité hip hopové uskupení pro lidi, kteří neposlouchají hiphop.

Jejich ne zcela korektní texty jdou občas až za hranici snášenlivosti ze strany citlivých povah. Otírají se o tematiku drog, sexu, tělesných výměšků či nekrofilii. Ale také o aktuální dění, které popisují břitkým způsobem ze své vlastní perspektivy. Eaddy a theOMG čerpají mimo jiné inspiraci v gore filmech, v pachu krve, strachu a temnotě. 

Celkem mají na svém kontě čtyři alba a to zatím poslední, které nese název Dead Bodies In the Lake, spatřilo světlo světa v listopadu 2015. Časopis Rolling Stone je v roce 2014 zařadil na seznam 10 mladých kapel, které musíte poznat a vy budete mít tu možnost už letos v létě.

ne 3. červenec 2016 13:00
, Hradec Králové
Rock for People 2016 bude především o kvalitní muzice. Připravuje se také nový d...