Open Air Festival tepe zábavou, přes 8000 lidí tančí v jeho areálu

Lepší start si snad ani Open Air Festival ve svém druhém ročníku nemohl přát. Příjemné slunečné počasí, tisíce bavících se návštěvníků v areálu a vyhlídka na zítřejší koncerty legendárních The Chemical Brothers a Leftfield. Za tím vším ale stojí mnoho měsíců práce týmu pořadatelů festivalu. Ti se snažili vyslyšet všechny připomínky návštěvníků z prvního ročníku a vylepšili tak kde co. Počet míst na sezení se v areálu rozšířil až na několik tisíc. Na místě je více sociálních zařízení, celý areál je kompaktnější, takže se návštěvníci tolik nenachodí.

V podvečer už hlásí pořadatelé Open Air Festivalu pěknou návštěvu 8 tisíc lidí a další přicházejí. “Odhadujeme, že první den zdarma navštíví zhruba 10 tisíc fanoušků,” usmívá se spokojeně promotér festivalu Michal Lukeš. “Všem děkujeme a zároveň zveme na start “ostrého programu” zítra od 13 hodin,” dodal promotér. Už dnes kromě hudby láká na Open Air Festival i doplňkový sportovní program, atrakce jako promítání filmů prostřednictvím šlapání na rotopedu i streetball a mnoho dalšího. Největší část areálu, takzvaná “dvoudenní zóna” se však otevře až zítra, kdy se festival rozroste na 9 hudebních pódií, sportovní a adrenlinovou zónu. Chybět nebudou ani worskshopy i atrakce pro rodiny s dětmi...

OAF chystá hvězdnou nadílku
V “taneční pátek” si festival chystá esa elektronické hudby jako The Chemical Brothers a Leftfield - obě kapely zahrají nejméně hodinu a půl trvající výživný set. LED... Noční scénu pak rozzáří svým vystoupením novozélandští Shapeshifter (DJ set) i belgická taneční pecka Goose. “Tu rozhodně nesmíte minout,” vzkazuje fanouškům manažerka akce Marie Marková. “Víme z vlastní zkušenosti, že Goose dovedou dav opravdu rozpálit doběla. Kapelu jsme “objevili” na berlínském festivalu, kam jsme se jeli inspirovat,” dodává. V “kytarovou sobotu” přivítá letiště u Panenského Týnce americké kapely Interpol a Good Charlotte, thajskou DJku Nakadii a australského DJe Sydneyho. Černým koněm sobotní noci je jistě DJ Benji Boko z Velké Británie, který míchá skladby tak rychle, že si nestihnete během jeho setu ani vydechnout.

Čt 11. srpen 2011
Letiště Panenský Týnec, Panenský Týnec
Multižánrový festival pro celou rodinu. Po úspěšném prvním ročníku je tu v roce...