PEACHES, DRE SKULL, N.O.H.A, LEMON BUCKET ORCHESTRA AJ SILNÁ DOMÁCA ELEKTRONIKA NA BAŽANT POHODE 2013 

PEACHES, DRE SKULL, N.O.H.A, LEMON BUCKET ORCHESTRA AJ SILNÁ DOMÁCA ELEKTRONIKA NA BAŽANT POHODE 2013 

Ďalšie silné mená pribudli do programu letného multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2013. Na trenčianskom letisku vystúpi aj speváčka a hudobníčka Merrill Beth Nisker, známa ako Peaches.

Kanadská umelkyňa je obľúbená najmä v LGBT komunite pre svoje silne sexuálne podfarbené texty s gender tematikou a vyzývavé koncerty, plné sexuálnych narážok, sarkazmu, kostýmov a tanca. Peaches je však predovšetkým skvelá elektroclashová či synthpunková hudobníčka, na svojom konte má päť albumov, v roku 2010 získala Independent Music Award v kategórii Elektronický umelec roka. „Jej extravagantnú show sme videli na festivale Sziget a odvtedy sa ju snažíme získať aj pre nás. Tento rok sa nám to konečne podarí, jej live show bude istotne patriť k tomu najvzrušujúcejšiemu, čo na trenčianskom letisku kedy hralo,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

K absolútnej špičke vo svojom žánri patrí aj brooklynský producent Dre Skull. Denník Guardian o ňom len prednedávnom napísal, že práve on je novým zvukom dancehallu. Jeho spolupráca s ikonou tohto štýlu Vybz Kartelom vystrelila album Kingston Story do čela hitparád, spolu s Major Lazer zase stoja aj za reinkarnáciou Snoop Dogga do nového projektu Snoop Lion. Dre Skull – to je mestská sofistikovaná odpoveď na jamajskú živelnosť.

f Human Art Projekt, teda skupina N.O.H. A., za ktorou stojí muzikant Philip Noha z Prahy, hrala na Bažant Pohode pred štyrmi rokmi a vtedajšia otvorená aréna burácala nadšením a vlnila sa tancom. Tento rok sa medzinárodná zostava, spájajúca nu jazz, d´n´b aj pop vráti na trenčianske letisko a veríme, že opäť potvrdí svoju povesť excelentnej koncertnej kapely. Rovnaké očakávania máme aj od kanadského zoskupenia Lemon Bucket Orchestra. „Keď som ich videl na festivale v Skopje, neveril som, že sú to Kanaďania. Divoká balkánska dychovka pomiešaná s rôznymi ďalšími žánrami, plná vášne, neskutočnej energie a muzikantského kumštu zdvihla zo sedadiel celú sálu. Tak sme im narýchlo zorganizovali koncert v Bratislave a rovnako celý klub Randal skákal ako o život,“ komentuje Michal Kaščák.

Na Bažant Pohode dostane veľký priestor aj domáca elektronická scéna. Predstavia sa B-Complex, Stroon, Ink Midget, Ear Drum Kru, Fallgrapp, Emonoizboyz, či excentrický Panáčik. Ďalší z elektronických producentov – Isobutan, ktorý pôsobí aj v postrockovej skupine The Ills, tentoraz vystúpi zo svojim ďalším projektom, shoegazovým Pale Clouded White.

Z úplne iného súdka je zase kapela domácich trenčianskych „megahviezd“ Captain Slice. Kostýmy, parochne, staré hity a veľa „srandy“. Captain Slice sú ako stvorení na letnú zábavu.

Čt 11. červenec 2013
Letiště, Trenčín