Pekelný Ostrov 2014

Pekelný Ostrov 2014

Holýšovský Pekelný ostrov je mladým, nicméně velmi dravým festivalem. Vznikl v roce 2012, a to jako čistě rockový open-air. První ročník dokázal, že tu podobný festival chyběl, a proto na něj navázal v roce 2013 druhý ročník. Po dvou úspěšných ročnících holýšovského festivalu Pekelný ostrov vytáhli pořadatelé na ten třetí pořádné trumfy. Podíváme-li se na letošní účinkující, nenalezneme jen českou a slovenskou rockovou hudební špičku, ale jako je tomu na největších českých festivalech, nebude chybět ani zahraniční hvězda. Návštěvníci se mohou těšit na britskou glam-rockovou legendu SLADE, jejíž hity jako My oh my, Far far away nebo Come on feel the noize obletěly celý svět.Další premiéru na festivalu si odbyde Fanánek a jeho banda Tři setry nebo slovenská úderka Horkýže slíže.

Festivalový název je poplatný areálu. Festival se skutečně odehrává na umělém ostrově o rozloze 2,5 Ha. Že je festival pekelný? O tom není žádný pochyb, je pekelně dobrý!

Pořadatelé v letošním roce plánují mnoho změn, aby co nejvíce zpříjemnili návštěvníkům pobyt. Jednou z nich je rozšíření stanového městečka a zvýšení komfortu návštěvníků festivalu o sprchy, non-stop bar a občerstvení v samotném stanovém městečku a také např. snídaňovým menu. Novinkou bude i mobilní bankomat přímo v areálu festivalu, který by měl ušetřit časté cesty návštěvníků do města. Chybět nebude ani bezdrátový internet zdarma.

Na návštěvníky čeká kromě samotné hudební nabídky doprovodný program, široká nabídka občerstvení a dostatečné hygienické zázemí. Festival se nachází pouze několik desítek metrů od hlavní silnice č. 26 ve směru Folmava – Plzeň – Praha, a je tak velmi dobře dostupný. Dostupné je samozřejmě i vlakové nebo autobusové spojení. Veškeré informace o festivalu, včetně praktických informací a galerií z minulých ročníků, naleznete na webu festivalu www.pekelnyostrov.cz

Seznam účinkujících:

Pátek: Slade/GB, Horkýže slíže, Škwor, Vypsaná fixa, Turbo, Doga, Komunál, Rybičky 48, a další
Sobota: Tři sestry, Iné Kafe, Harlej, Alkehol, Arakain, Debillheads, Dymytry, MASH, Galilleo, Hand Granade, Doctor PP, a další

pá 11. červenec 2014
Ostrov, Holýšov
Třetí ročník velmi progresivního rockového festivalu Pekelný ostrov 2014. Festiv...