Please The Trees a sbor Elpida spojí na OAF hudbu s prospěšnou činností

Please The Trees a sbor Elpida spojí na OAF hudbu s prospěšnou činností

Open Air Festival dá v rámci hudebního programu prostor i obecně prospěšným projektům – tentokrát kampani Mluvme o stáří, podporující porozumění a solidaritu mezi generacemi. Please The Trees spojí svůj mix indie-rocku a melancholického zámořského písničkářství se swingovým podáním lidových písní seniorského pěveckého sboru Elpida pod vedením sbormistryně Zuzany Siebertové.

„Minulý rok jsem byl osloven stát se tváří kampaně Mluvme o stáří, kterou spustila obecně prospěšná společnost Elpida,“ vysvětluje vznik spolupráce frontman táborské kapely Václav Havelka. „Podle našeho se jedná o poměrně výjimečnou věc. Propojení se sborem je euforické. Dámy si koncerty nesmírně užívají a tím se nám daří ve své hluboké podstatě naplňovat poslání celé kampaně,“ doplňuje.

Pěvecký sbor dvaceti seniorek funguje od roku 2010. První společný koncert s kapelou, kde jako host vystoupil i Pavel Bobek, se odehrál už před rokem v pražském kostele Sv. Šimona a Judy. Vystoupení slavilo velký úspěch a pokračovalo v podobě hudební tour po celém Česku. „Stát na pódiu s kapelou je úžasné, i když pro naše bubínky dost záhul. Muzikanti ale řádí tak, že z nich doslova lije pot. A tak to strhne i nás,“ říká 72letá sboristka Emílie.

Obecně prospěšná společnost Elpida, o.p.s. a Nadace O2 spustila kampaň Mluvme o stáří: Nech mou babičku na pokoji! v roce 2010. Její tváří se stal právě Václav Havelka, frontman kapely Please The Trees. Elpida svou činností usiluje o mezigenerační porozumění a změnu vnímání seniorů většinovou společností.

Čt 9. srpen 2012
Letiště Panenský Týnec, Panenský Týnec
Multižánrový festival pro celou rodinu.