Pohoda: Jaký byl ročník 2015?

Pohoda: Jaký byl ročník 2015?

Ako je možné zistiť, či bol konkrétny ročník festivalu najlepší? Ak súdime podľa počtu predaných lístkov, tak bol v podstate vypredaný. Na bránach ostalo len niekoľko permanentiek na predaj. V sobotu podvečer sme naplnili kapacitu festivalu, čo bolo zrejmé hlavne počas koncertu Björk.

Ak sa na to pozeráme z pohľadu priebehu, tak nás počas festivalových dní nič mimoriadne neprekvapilo, všetko šlo hladko a ľudia z produkcie sa občas ohlasovali do vysielačky len preto, aby zistili, či funguje. Jediná nemilá udalosť s prerezanými pneumatikami na parkovisku v nedeľu ráno podčiarkla silu spolupatričnosti medzi návštevníkmi a my veríme, že zámer prekaziť radosť z festivalu autorovi tohto činu nevyšiel.

Čo sa týka počasia - návštevníci ani organizátori si v podstate nemohli želať lepšie. Ak hodnotíme festival podľa reakcií účinkujúcich, tak nás ich predčasné príchody a neskoršie odchody z areálu ako aj bezprostredné reakcie, napĺňajú radosťou. Nemôžeme festival hodnotiť za návštevníkov, no zaplnené miesta pod pódiami, vypredaný merch a 4000 predaných lístkov na nasledujúci ročník nám dávajú veľkú nádej, že ľudia boli s festivalom spokojní.

Dobrou recenziou na atmosféru je naše tradičné vítanie slnka. Tým, ktorí sa dobre bavia, sa totiž nechce odísť. Už v sobotu skoro ráno sme zažili rekordnú účasť pri koncerte Kippi Kaninus, aby sme už deň na to tento milý rekord prekonali pri temperamentnej hudbe Sendreiovcov.

Naším cieľom ale nie je lámať rekordy, snažíme sa len ponúknuť návštevníkom čo najviac pohody.

Vďaka kladom zmieneným vyššie aj vašim bezprostredným reakciám veríme, že máme za sebou najlepší ročník doposiaľ. Krásne emócie, ktoré doznievajú v nás i našich účinkujúcich, by však neboli možné bez najlepšieho festivalového publika na svete. Ďakujeme.

Tešíme sa na vás 7. – 9. júla 2016 na dvadsiatom ročníku festivalu.

Čt 9. červenec 2015
Letiště, Trenčín
Slovenská Pohoda se chystá na svůj devatenáctý ročník. Jako každý rok, láká na v...