Povaleč 2011 už se blíží

Šestý ročník letního open air festivalu Povaleč se již nezadržitelně blíží. Konat se bude jako vždy v lokalitě malebné obce Valeč na karlovarsku a to 5. -7. srpna 2011. Tyto tři dny slibují nadupaný program ve dne i v noci. Bude to přehlídka kapel všech možných stylů, ale také divadel, projekcí a dalších druhů umění.

Mezi hlavními hosty festivalu se objeví:

WWW
Hiphopová rarita 90. let u nás, která svůj debut Neurobeat vydala až při comebacku v roce 2006 - to jsou \"wéwéwéčka\". Jejich tvorba se však striktně neváže k hiphopu či rapu, ale jde svou vlastní cestou. Elektronická melancholie, nervózní beat a těžce symbolické texty jsou charakteristické prvky, jenž podtrhávají originalitu tohoto uskupení. Není divu, že právě proto je v Čechách přirovnávají k velikánům typu Massive Attack, Young Gods, Beastie Boys, nebo NIN.

PIPES AND PINTS
Jen málo česých kapel se může po pár letech existence chlubit takovou řádkou koncertů od Moskvy až po Londýn. Jedinečná kombinace punkrocku, za který by se nemuseli stydět ani v Británii v době jeho největšího rozmachu, se skotskými dudy, kterou koření rock\'n\'rollovým šmahem - to je recept této česko-americké bandy. Je pro nás obrovskou poctou, že valečskému podiu ukáží co proto. Není pochyb, že Pipes and Pints budou jedním z hlavních bodů programu letošního Povalče!

THE NAVIGATORS
Soul-popová supernova, která se během posledních dvou let dovedla rozzářit, jako málokterá. Jeden úspěch stíhá druhý a kapela dál hraje jak o život a energie z jejich koncertů stále sálá. Jejich křest alba My Place na jaře 2010 odstartoval veleúspěšný rok a není pochyb, že letos rozhodně nepoleví. Kombinace soulu, popu, funku a jazzu má něco do sebe. V jejich podání však dokáže divy. Bude se tančit!

VÁCLAV KOUBEK
Letošním vlajkonošem mezi písničkáři na Povalči bude umělec, jehož biografie je již od pohledu velmi bohatá. Václav Koubek je nejen muzikant, ale také herec, spisovatel, producent, režisér, ale i scénarista. Na Povalči se však tento vyučený inženýr, který dokonce jednu dobu pásl skot, postaví na pódium se svou harmonikou. Někoho roztancuje, někdo se zamyslí nad jeho texty a dalšího třeba rozesměje. Rozhodně se ale nemusíte bát, že byste se nudili.

THE TCHENDOS
Ano je to tak. Tahle hvězda, legenda české elektroniky se podívá na Povaleč. Kapela co vznikla v devadesátých letech, ale nechala na sebe dlouho čekat a až v poslední době rozjíždí opět své koncerty. V srpnu představí svou novou tvorbu. Nové pecky, nová show. Doufejme, že jejich vystoupení na Povalči se bez nich neobejde, ale že zahrají i staré dobré fláky.

ZÁVIŠ
Ano, už ho tu máme zase. Bezelstného poetu, mistra rýmu a lidové slovesnosti. Kdo nezná Záviše, neví co je život. Kdo neví co je život, nežije. Možná se budete cítit nejistě, možná se vám nebudou líbit představy, co ve vás vyvolá. Jenže jediné, co můžete dělat, je přidat se a zazpívat si se všemi v okolí. A že jich bude!

Vše se bude odehrávat na čtyřech základních stageích - hlavní, dvou dj-ských a a šapitu v sadu. Oproti předchozím ročníkům jsme rozšířili doprovodný program v zámecké zahradě a v okolí celé obce Valeč. Kromě divadel se můžete těšit také na promítání studentských filmů a přednášky. Přímo v zámku bude též k vidění výstava. A bude to žít i u hasičské nádrže, kde se budete moci svlažit a vykoupat, a samozřejmě také na sportovním hřišti.

Další novinkou je, že se letos Povaleč zařadí mezi „Čisté festivaly” - na stánku „ZELENÝ BOD“ budou odměnění všichni návštěvníci, kteří se rozhodnou na festivalu odpady třídit. (http:// www.cistyfestival.cz/o-projektu)

Povaleč má jako vždy vstupné dobrovolné. Proto neváhejte dorazit, o zábavu bude opět postaráno! Více informací naleznete na webových stránkách: http://www.povalec.cz

pá 5. srpen 2011
Letní jízdárna, Valeč v Čechách
Již šestý ročník festivalu Povaleč se uskuteční opět první víkend v srpnu na tra...