Příští ročník Nouvelle Prague se uskuteční 4. - 5. listopadu 2016

Příští ročník Nouvelle Prague se uskuteční 4. - 5. listopadu 2016

Několika cenami z domova i zahraničí ověnčený hudební showcase festival a mezinárodní konference Nouvelle Prague zná termín svého čtvrtého ročníku. Tuzemské hudební objevy, zahraniční, převážně zámořští umělci a profesionálové hudebního průmyslu z celého světa se v Praze opět sejdou ve dnech 4. - 5. listopadu 2016.

Letošní, nedávno skončený Nouvelle Prague, který se uskutečnil 6.-7.listopadu, nabídl nejen spoustu skvělých hudebních zážitků, ale v průběhu konference také mnoho zajímavých diskuzí a mimořádných setkání. Delegátské pasy na letošní konferenci byly poprvé vyprodané a potvrdilo se tím, že zájem odborníků, médií ale i samotných muzikantů o tento showcasový festival, na kterém se mohou osobně setkat s nejvýznamnějšími lidmi z hudebního průmyslu ze světa, stále roste. Cílem Nouvelle Prague je především vytvoření platformy pro vzájemnou komunikaci a spolupráci všech, kteří jsou v oblasti živé festivalové a klubové scény profesně aktivní, což se promítlo v několika návrzích na vytvoření asociace nebo jiné organizace, která by všechny tyto články sjednotila.

Důležitou součástí této akce se také stalo udílení Cen Nouvelle Prague. Letos přítomní delegáti v hlasování ocenili samotný Nouvelle Prague v kategorii Počin roku, Forum Karlín jako Venue roku a Davida Urbana, zakladatele D Smack U Promotion, jako Osobnost roku.

Nouvelle Prague v minulosti získal pověst skvěle zorganizované akce, což se projevilo také v rostoucí návštěvnosti. Koncerty letošního Nouvelle Prague vidělo 644 platících návštěvníků, kteří shlédli vystoupení třinácti interpretů z šesti zemí čtyř kontinentů. Na konferenci se vydalo všech 300 delegátských pasů a vystoupilo na ní 31 panelistů z devíti zemí.

Tým Nouvelle Prague po krátkém oddechu již začal přemýšlet nad svoji nejbližší budoucností a zahájil diskuzi nad podněty účastníku letošního ročníku tak, aby i v roce 2016 nabídl svým návštěvníkům kvalitní a nezapomenutelné zážitky.

Další informace o Nouvelle Prague 2016 budou zveřejňovány postupně.

pá 4. listopad 2016 10:00
4. ročník mezinárodní hudební konference Nouvelle Prague