Producent songů Kanye Westa Jeremih vystoupí příští týden v Roxy

Producent songů Kanye Westa Jeremih vystoupí příští týden v Roxy

V úterý 14. června do Prahy poprvé zavítá americký raper a r&b zpěvák Jeremih. Svou novou, kritiky oceňovanou, desku Late Nights představí v klubu Roxy. Jako support vystoupí český projekt VR/NOBODY.
 
Jeremih má hudbu v krvi, už od mala se sám učil na různé nástroje, ať už to byl saxofon, bicí nebo klavír. Na škole hrál v několika kapelách, které se mimo jiné orientovaly na latino jazz. Už tyto první zkušenosti s hudbou na něj měly zásadní vliv. Díky lásce k hudebním nástrojům přinesl v té době do především elektronického r&b, klasické nástroje a vrátil tak uměle znějícímu žánru jeho organičnost a soulový nádech. Nespoutaná energie, improvizace a chemie mezi hudebníky se projevuje především v nesčetných spolupracích. Mezi jména, se kterými se Jeremih spojil, se řadí např. 50 Cent, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Busta Rhymes, Future, French Montana, J. Cole, Big Sean nebo Ty Dolla $ign. Kromě vlastní tvorby produkoval songy i pro Kanye Westa nebo Nicky Minaj.

 

Jeremiho alba Jeremih a All About You se umístila na předních příčkách hitparád, prodejů i hodnocení hudebních kritiků. Poslední deska Late Nights vyšla letos a vysloužila si skvělé recenze díky svému futuristickému přístupu k žánru. Zejména singl Pass Dat se řadí na vrchol nové vlny atmosférického a abstraktního r&b. Letos by měl Jeremih vydat nové album Later That Night, jak potvrdil v rozhovoru pro Billboard. Čtrnáctého června snad uslyšíme i dosud nevydané tracky. Je na co se těšit.

Út 14. červen 2016
, Praha
Jeremih se proslavil již svým eponymním debutem z roku 2009, který vyšel na pres...