Revoluční podpora festivalu v Telči, která závisí jen na Vás

Revoluční podpora festivalu v Telči, která závisí jen na Vás

V Telči se rozhodli jít kultuře naproti a přišli s novým způsobem, jak financovat sportovně-hudební festival bm(X)treme fest.

Každoročně je akce závislá na udělení grantů či podpoře sponzorů, ale letos je situace jiná. Tento rok rozhodnou o osudu festivalu sami návštěvníci.

Pořadatelé bm(X)treme festu  si vybrali crowdfundingový portál hithit.cz. Crowdfunding pomáhá kolektivně financovat nejrůznější projekty, nápady, kapely, umělce i neziskové organizace. Dá se říct, že se jedná o takovou veřejnou sbírku propagovanou především pomocí internetu.

Organizátoři tak chtějí zjistit, zda je projekt dostatečně zajímavý a má šanci obstát, zvlášť když hlavními taháky festivalu jsou jména jako Paulie Garand nebo punk-rocková kapela Zakázaný Ovoce. Kromě hudebního programu se můžete těšit na závody českého poháru ve freestyle BMX, exhibice, zápasy v bahně aj.

Darovaná částka začíná na 120,-Kč, což je cena vstupenky v předprodeji. S částkou roste i odměna. Za 5.000,-Kč lze například získat 2 VIP vstup na akci, 2 festivalová trika, ubytování pro dva v Telči a k tomu všemu večeře s vybranou kapelou. Pokud se částka stanovená na realizaci akce nevybere, peníze se samozřejmě dárcům vrací zpět. V zahraničí je tento systém velmi oblíbený a věříme, že uspěje i naše akce.

Více o akci naleznete na www.bmxtreme.cz a nebo fb.com/bmxtreme.cz