Sázavafest oznamuje první jména: zahraje DJ Sak Noel, Skindred, Molotov i Katka Knechtová

Sázavafest oznamuje první jména: zahraje DJ Sak Noel, Skindred, Molotov i Katka Knechtová

Pořadatelé letního Sázavafestu oznamují první potvrzené zahraniční interprety, kteří vystoupí první srpnový víkend (2. - 5. srpna) v Benešově u Prahy. Za předprodejních 900 Kč včetně poplatků se tak už nyní mohou fanoušci tohoto letního multikulturního festivalu těšit nejen na domácích Sto zvířat, Mig 21, Nightwork a další, ale také na DJe Sak Noela, velšské Skindred, mexickou kapelu Molotov nebo Katarínu Knechtovou ze Slovenska.

Po odhalení novinky v podobě haly DANCE MANIA pro 5 000 lidí, která bude ozvláštňovat letošní 12. ročník, přicházejí pořadatelé festivalu s prvním známým zahraničním DJem, který zde předvede své umění. Sak Noel, španělský DJ, který se proslavil především svým hitem „Loca People“, rozproudí nejen tímto hitem letní Benešov. Sak Noel s tímto songem ovládl světové charts v loňském roce. Hitovka „Loca People“ se držela na vrcholku hitparád v Holandsku, Kanadě, Francii, Argentině, Rusku a mnoha dalších zemích. Více než 50 milionů zhlédnutí na YouTube jen podtrhuje triumfální úspěch tohoto tanečního hitu.

Unikátní hudební styl, který je kombinací punku, rocku, metalu, reggae i elektronické muziky, na letošním Sázavafestu představí muzikanti z velšské kapely Skindred. Kapela vznikla na přelomu tisíciletí okolo energického frontmana Benji Webbeho. Jejich debutová deska „Babylon“ obsahovala úspěšné singly jako „Nobody“, „Pressure“ a „Selector“. Skindred hojně koncertují a vydávají další desky. Zatím poslední album z roku 2011, „Union Black“, bylo na rozdíl od předchozích desek natočeno v jejich „domácím“ Spojeném království, a je v mnoha aspektech odlišné od ostatních desek. „To, že jsme byli v Británii, nám přineslo nejsilnější momenty jak hudebně, tak textově, od doby, co jsme začali,“ říká Benji Webbe. Album poukazuje na různorodost Británie, což se odrazilo i na názvu alba. „Každý pocházíme z jiných míst a jiného zázemí v rámci Spojeného království, ale – stejně jako je tomu s barvami – jakmile se všechny barvy namíchají dohromady, dostanete černou“, vysvětluje Webbe.

Dalšími zahraničními interprety, které si pro fanoušky připravili pořadatelé 12. ročníku Sázavafestu, jsou mexická rock latino kapela Molotov a slovenská pop-rocková zpěvačka Katarína Knechtová. Molotov potěší zejména fanoušky španělštiny. Hravé, ale i lehce agresivní převážně španělské texty tohoto hudebního kvartetu často obsahují politický podtext kritizující např. imigrační politiku v USA. Molotov v loňském roce uspořádali tour po Evropě a Americe, a za svou kariéru také nasbírali řadu hudebních ocenění. Knechtová se u českého publika proslavila zejména svým působením v kapele PEHA a jejich hitem „Spomal. Katka se pak do paměti fanoušků kultury vepsala svou skladbou „Muoj Bože“, kterou složila pro Jakubiskův film o čachtické paní - Bathory. V současné době se chystá na vydání sólového alba ve spolupráci se světově uznávaným hudebním producentem, autorem písní, a zároveň bubeníkem a spolupracovníkem britské kapely Depeche Mode, Christianem Eignerem. Tento projekt by měl nést rockový podkres upravený elektronickým zvukem s Eignerovým „depešáckým“ rukopisem, a lišit se tak od Katčiny předchozí tvorby.

Čt 2. srpen 2012
Zelený ostrov, Benešov u Prahy
12. ročník multikulturního festivalu.