Skončily Boskovice 2016. Navštívilo je přes 4 tisíce lidí

Skončily Boskovice 2016. Navštívilo je přes 4 tisíce lidí

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice v neděli uzavřel svůj čtyřiadvacátý ročník. Za čtyři dny ho navštívilo přes čtyři tisíce lidí, počet hostů tak o několik set překonal bilanci ročníku loňského. Množství lidí přilákal program nabitý zvučnými jmény od Lenky Dusilové přes Tata Bojs, Divadlo Continuo a Vložte kočku až po čerstvé projekty Aid Kid, Děti mezi reprákama nebo Ghost of You. 

Celkem se během festivalu představilo přes šedesát kapel, promítlo více než sedmdesát filmů, vystoupila desítka divadelních souborů a k vidění bylo osm výstav. To vše tradičně oživilo nejen židovskou čtvrť, ale i další významné objekty v srdci jihomoravského města – hrad, zámecký skleník či letní kino. 

„Atmosféru i návštěvnost letošního ročníku naštěstí podpořilo i skvělé počasí,“ poznamenal předseda pořádajícího spolku Unijazz Čestmír Huňát. Svou zásluhu měl bez pochyb i posun festivalové dramaturgie. Ta letos nabídla ochutnávku z širšího spektra hudebních žánrů, když sáhla po elektronických projektech a současné alternativě, i úplné novinky – například nedělní průvod masek od hradu židovskou čtvrtí až do farské zahrady. 

Tradičním se naopak stal závěr festivalu v podobě projekce filmu na majestátní plochu letního kina. Letos volba padla na klasiku české kinematografie Šašek a královna. „Snímek jsem vybral u příležitosti výročí Jiřího Bulise, který by se letos dožil sedmdesáti let,“ vysvětlil filmový dramaturg Petr Michálek. 

Čtyřiadvacátý ročník festivalu letos přilákal 4500 hostů. Oproti loňsku přišlo o několik set návštěvníků víc. „Z vyššího zájmu máme samozřejmě radost. Snad je to dobrou předzvěstí pro příští rok, kdy Boskovice oslaví čtvrt století,“ uzavřel Huňát.

Čt 7. červenec 2016
různá místa, Boskovice
Festival pro židovskou čtvrť slaví 24 let. I dnes si drží jedinečnou výsadu mezi...