Studenti opět oslaví začátek školního roku s t-music Back to School

Studenti opět oslaví začátek školního roku s t-music Back to School

Již třetí ročník open-air festivalu t-music Back to School zpříjemní studentům středních a vysokých škol začátek nového školního roku 2013/2014. Během září a října proběhne v řadě českých a moravských univerzitních měst šňůra koncertů známých hudebních kapel. Festivaloví návštěvníci se mohou těšit na vstup zdarma i bohatý studentský program.

Hudební festival se uskuteční celkem v šesti univerzitních městech v Čechách a na Moravě od 24. září do 10. října. Chybět nebudou známé české a slovenské hudební kapely Horkýže Slíže, Charlie Straight, UDG, Discoballs či Evelynne. Kromě hudby zažijí studenti i interaktivní studentský program. Například v projektu T-Mobile sci-fi city, známém už z letních festivalů, si mohou vyzkoušet speciální dráhu pro sphero koule řízené telefonem nebo si zasoutěžit o tablety a telefony s nejlepší vlastní sci-fi stavbou. S aktivním programem nazvaným „Přírodovědci na fesťáku“ se zapojí i Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Minulý ročník t-music Back to School navštívilo celkem 100 000 studentů. Festival si v průběhu své existence získal stálý zájem studentů i podporu akademického vedení zúčastněných univerzit. „Podařilo se vybudovat projekt nabízející skvělý zážitek se značkou T-Mobile a zároveň umožňující získat zákaznickou zkušenost s našimi nejnovějšími službami. Letošní ročník se nese v duchu smartphonů a aplikací,“ komentuje festival Markéta Vychytilová, manažerka sponzoringu a akcí společnosti T-Mobile, která akci organizuje. Na t-music Back to School proto nebude chybět ani speciální mobilní aplikace sci-fi city určená pro smartphony, která je pro návštěvníky festivalu k dispozici zdarma a nabízí jim řadu unikátních funkcionalit.

Místa konání t-music Back to School

24. 9. 2013 Plzeň (park Plzeň Open Air)
26. 9. 2013 Brno (areál Hněvkovského, Komárov)
1. 10. 2013 Olomouc (Korunní pevnůstka, Bezručovy sady)
3. 10. 2013 Praha (Výstaviště Holešovice)
8. 10. 2013 Pardubice (Univerzitní kampus)
10. 10. 2013 České Budějovice (areál kolejí Jihočeské univerzity)