T-music Back to School začíná příští týden

T-music Back to School začíná příští týden

Příští týden začne postupně v pěti českých a moravských městech již čtvrtý ročník putovního festivalu t-music Back to School. Studenti vysokých škol tak oslaví začátek nového školního roku 2014/2015. Po vzoru minulých let je na festivalu čeká bohatý hudební program v čele s kapelou Chinaski, atraktivní doprovodný program nabitý moderními technologiemi a již tradičně vstup na akci ZDARMA.

Hudební festival se uskuteční postupně celkem v pěti studentských městech v Čechách a na Moravě v období od 25. září do 9. října. Záštitu festivalu udělilo stejně jako v minulých letech akademické vedení zúčastněných vysokých škol.

O hudbou plné odpoledne a večer se postarají skupiny Chinaski a Sto zvířat, svoji premiéru si odehraje trojlístek Prague Conspiracy, Atmo Music a Dolls in the Factory.

Chinaski letos úspěšně oslavují 20 let své existence, což provázejí dvě nové skladby Hlavolam a Stížnost, které bodovaly jako nejhranější české skladby rádiového éteru. Tyto dva novinkové hity spolu s těmi kultovními, jako Zadarmo, 1970, Drobná paralela, Vrchlabí, a mnoha dalšími nebudou chybět ani na programu t-music Back to School. Dále uslyšíte letní skladbu Víno, inspirovanou festivalovou sezonou a kladným vztahem k tomuto nápoji, a v neposlední řadě kapela představí novinku z chystaného alba, které bude nahrávat v září ve Velké Británii a jež vyjde v druhé polovině října.

Prague Conspiracy okoření svůj playlist, který vychází z nadupaného CD Renegades, dvěma novými songy. Jedná se o vyklidněnější píseň Don't Give Me That Look a vyspělou skladbu Chains. Kapela se navíc po letním koncertním nasazení vrací do zkušebny a hodlá pro t-music Back to School připravit alespoň jednu zbrusu novou věc.

Skupina Atmo Music pochází z Liberce a funguje od roku 2012. Hlavními členy jsou rapper Beef a producent ODD, do širší sestavy patří i zpěvák Jakub Děkan nebo kytarista Fíďa. Hudba má kořeny v rapu, je otevřena i dalším vlivům. Mezi první oficiální písně patří Fáma, Andělé a Polety.

V repertoáru Dolls In The Factory rozhodně nebudou chybět písně jako Hurricane nebo Believe, kterou veřejnost zná ze soundtracku k filmu Křídla Vánoc. Premiérově ale zahrají také nové písně ze vznikající druhé desky této mladé formace. 

Dalším zdrojem zábavy je jako každým rokem doprovodný program T-Mobile, určený především jejich zákazníkům. Letos se naučí být shooterem na letadlové lodi, zalétají si s kvadrokoptérami anebo budou moci absolvovat sérii on-line her. Na své si přijdou i hudební nadšenci, kteří budou mít možnost vyzkoušet si službu Deezer, kterou T-Mobile nabízí svým zákazníkům za výhodnou cenu. A nejen to, T-Mobile v duchu přístupu k zákazníkům „Našim to nejlepší“ je odměňuje kelímkem piva zdarma ze speciální edice t-music Back to School. Festival také letos poprvé využije novinku v podobě vratných kelímků.

Minulý ročník t-music Back to School navštívilo téměř 100 000 studentů. Festival si v průběhu své existence získal stálý zájem studentů i podporu akademického vedení zúčastněných univerzit.

„Máme radost, že se nám tento úspěšný projekt a současně největší český podzimní open air festival podaří zrealizovat již po čtvrté,“ komentuje festival Markéta Vychytilová, manažerka sponzoringu a akcí společnosti T-Mobile, která akci organizuje.

Místa konání t-music Back to School 2014

25. 9. 2014 Plzeň (park Plzeň Open Air)
30. 9. 2014 Brno (areál Hněvkovského, Komárov)
2. 10. 2014 Olomouc (Korunní pevnůstka, Bezručovy sady)
7. 10. 2014 Praha (Výstaviště Holešovice)
9. 10. 2014 České Budějovice (areál kolejí Jihočeské univerzity)

Čt 25. září 2014
Park za OC Plaza, Plzeň