The Carburetors vystoupí na Festu Pod Parou 2014

The Carburetors vystoupí na Festu Pod Parou 2014

Skupina The Carburetors je další potvrzenou hvězdou letošního ročníku festivalu Pod Parou v Moravské Třebové.

Svou premiéru si na tomto festivalu skupina odbyla v roce 2011. Letos se na místo činu vrací se svojí energickou rock'n'rollovou show.


Kapela z norského Oslo byla založena v roce 2001. Od tohoto roku hrají stále v původní sestavě a na svém kontě mají tři alba. Po několika singlech a vinylech vydali The Carburetors v roce 2004 své první album Pain is temporary, Glory is forever. O rok později následovalo druhé album Loud Enough To Raise The Dead a v roce 2008 pak prozatím diskografii uzavírá CD Rock'n'Roll Forever.

Základem a hlavním vodítkem provázejícím celou tvorbu kapely je rock 'n' roll, který je ale od klasického "elvisovského" podání na míle vzdálený. Rock 'n' roll jak ho vidí The Carburetors je silně protkaný prvky punku, metalu, hardrocku a výsledkem je tak velmi rychlá a dynamická výbušná směs. Tu umí The Carburetors naservírovat tak, že pod pódiem nezůstane kámen na kameni a nenajde se snad nikdo, koho by tahle úderná pětice nechala chladným a nedotknutým. The Carburetors používají na dokreslení své dynamické show pyrotechnické efekty a často se koncert neobejde bez plivání ohně, které obstarává kytarista Kai Kidd. A jako třešnička na závěr může posloužit rozmlácení kytary o pódium.

Hudba The Carburetors bývá označována jako "Fast Forward Rock 'n' roll" a stručně se charakterizuje jako mix Chucka Berryho a Motörhead. Budete mít možnost to opět posoudit sami na Festu PoD PaRoU 2014. Koncert The Carburetors na Festu PoD PaRoU v roce 2011 se rovnal rozpoutané smršti, která se za zvuku úderné rytmiky a hutných řízných kytar a šlehání plamenů po dálnici rock ´n´ rollu řítila jako smyslů zbavená.

Čt 31. červenec 2014
Pod hřebčem, Moravská Třebová
12. ročník jednoho z největších punkových festivalů nejen v České republice.