Ve městě na jižní Moravě vás opět čeká jedinečný festival s nezaměnitelnou atmosférou!

22. ročník festivalu pro židovskou čtvrť – Boskovice pořádá sdružení Unijazz ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly

Od čtvrtka 10. do neděle 13. července proběhne v Boskovicích 22. ročníkfestivalu, který je věnován propagaci jedinečné urbanistické památky v tomto jihomoravském městě – židovské čtvrti.

Návštěvníky zde čeká bohatý výběr koncertů nejrůznějších hudebních žánrů na několika scénách,divadla, filmové projekce, výstavy, autorská čtení, komentované prohlídky židovské čtvrti, výtvarné dílny, cyklovýlet, happeningy a další překvapení. To vše bude k vidění a slyšení v amfiteátru letního kina, v zámeckém skleníku, na hradě, v synagoze, v Muzeu Boskovicka, v ulicích židovské čtvrti, v městském kině a na spoustě dalších míst. Festival totiž opět ovládne celé město!

A jaké hudební lahůdky letos pořadatelé připravili? Na hlavní scéně v letním kině vystoupí mimo jiné maďarská kapela Korai Öröm a polští Akurat, z českých pak Nylon Jail, WWW Neurobeat + Fajt, na UNI scéně zahrají Petr Nikl, Kazety nebo Bratři Orffové, blues z Velké Británie přivezou Good Biscuits a ze Slovenska duo Erich Boboš Procházka & Marek Wolf, jazzovou scénu ve skleníku roztančí Los Quemados nebo Grim z Německa a mnoho dalších.

Divadelní představení na hradě budou letos zaměřena na tanec v nejrůznějších podobách a děti se opět mohou těšit na pohádky ve farské zahradě.

Filmové projekce v kině Panorama přinesou ve více než 20 blocích celovečerní filmy, dokumenty a studentské snímky, připravuje se filmový profil režisérky Věry Chytilové či Polské filmové odpoledne.

Příznivci výtvarného umění se mohou těšit například na průřez tvorbou Antonína Střížka za posledních pět let – vedle olejomaleb budou vystaveny fotografie, kresby, náčrty apod. a další zajímavý projekt připravuje se svými studenty katedry fotografie FAMU Jaroslav Bárta.

Odpočinkovou zónu na palouku před hradem i letos připraví kavárna Potrvá. Do pestrého hudebního a divadelního programu zařadí i odpolední sportovní aktivity, jako např. badminton, žonglování, volejbal a další.

To a mnoho dalšího vás čeká na jedinečném festivalu v Boskovicích! Podrobnější informace najdete na www.boskovice-festival.cz.