Vysočina Fest společně s projektem Můj nový život nabídnou nezapomenutelné zážitky onkologicky nemocným dětem

V rámci letošního ročníku multižánrového festivalu Vysočina Fest proběhne v sobotu 11. července pod patronací projektu Můj nový život zážitkový den pro onkologicky nemocné děti. Pro mladé bývalé i současné pacienty je přichystaný bohatý program a spousta zábavních aktivit. Děti se mohou těšit například na osobní setkání s hlavními hvězdami sobotního programu, Jaroslavem Uhlířem nebo Michalem Hrůzou. 

Projekt Můj nový život, který v České republice působí v rámci rodičovského sdružení Haima CZ, připraví každoročně několik desítek zábavních akcí a zážitkových programů pro dětské pacienty po onkologické léčbě. Podpořit tento neziskový projekt budou moci letos všichni návštěvníci festivalu Vysočina Fest a to prostřednictvím jednoho ze dvou tradičních Oranžových kol Nadace ČEZ. Výtěžek z druhého Oranžového kola bude věnován na podporu druhého ročníku Dne dětské onkologie, který proběhne v únoru příštího roku rovněž pod patronací sdružení Haima CZ. Projekt „Oranžové kolo“  umožňuje zájemcům z řad veřejnosti, aby vlastním fyzickým úsilím – konkrétně šlapáním na speciálně upraveném kole – přispěli na tyto dva konkrétní potřebné projekty.

Sobotního dobročinného dne se zúčastní bezmála 70 dětských pacientů a jejich blízkých z celé České republiky. Součástí pro ně připraveného programu bude také prohlídka jihlavské ZOO, autogramiáda zpěváků či návštěva hudebních festivalových představení. Malí návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program v podobě dětských dílen, skákacího hradu nebo malování na obličej. 

Vrcholem celé soboty bude večerní výzva „Zapískej pro život“. Návštěvníci festivalu obdrží během dne oranžové píšťalky, na které večer všichni společně zapískají na znamení podpory nemocným dětem. 

„Projekt Můj nový život dlouhodobě pomáhá dětem s diagnózou onkologického onemocnění. Za dobu své existence pro ně uspořádal řadu zábavních, naučných i sportovních akcí. Jsem velmi ráda, že letos můžeme dětem a jejich rodinám nabídnout nezapomenutelný den na Vysočina Festu. Pozvání od pořadatele festivalu si nesmírně vážím a těší mě, že můžeme společně udělat radost desítkám statečných dětí,“ říká Lucie Cingrošová, lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie  Fakultní nemocnice Motol a autorka projektu Můj nový život. 

O projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT

Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl na jaře 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, jejichž společným záměrem bylo představit laické i odborné veřejnosti děti léčené pro zhoubný nádor. Cílem projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT je nabourat zažité předsudky společnosti o zoufalství a beznaději onkologicky nemocných dětí a upozornit na nutnost včasné návštěvy lékaře v případě příznaků, které mohou znamenat onkologické onemocnění a prevence jeho pokročilého stadia. Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT zároveň pořádá řadu aktivit určených onkologicky a hematologicky nemocným dětským pacientům po celé České republice, které jim mají zpříjemnit proces náročné léčby a tím přispět k jejímu úspěšnému výsledku. Neziskový projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT dlouhodobě zaštiťuje Haima CZ, spolek na podporu dětí po hematologické a onkologické léčbě.

Více o projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT na www.mujnovyzivot.cz.

Čt 9. červenec 2015
letní kino, Jihlava
Vystoupení nejatraktivnejších hudebních skupin České republiky a nejlepších hude...