Zrní chystají tři koncerty se slovenským objevem Korben Dallas. Začnou v pražském Lucerna Music Baru.

Zrní chystají tři koncerty se slovenským objevem Korben Dallas. Začnou v pražském Lucerna Music Baru.

Nejen Mig 21 nebo Vypsaná fixa dokážou bez problémů vyprodat Lucerna Music Bar. Kladenské kapele Zrní spolu s Poletime? se to na podzim podařilo, a v březnu se vrací. Kluci si tak mohou odškrtnout další milník v našlápnuté kariéře. Tentokrát s nimi v LMB 4. března vystoupí Korben Dallas /SR/, kteří jsou nominováni hned v 5 kategoriích na Radio Head Awards 2013, a se kterými odehrají koncerty ještě 5.3. v Ostravě a 6.3. v Brně.

Osobitost, autentičnost a charismatičtí frontmani – to jsou pojítka mezi kladenskými Zrní a bratislavskými Korben Dallas. Hutný, hypnotický a energický projev kapely Zrní se právem řadí ke koncertní špičce. Zatímco něžnému artbrutu dominuje klukovsky jasný a sebejistý hlas s projevem tak trochu psychedelického vizionáře, v čele slovenských Korben Dallas stojí archetyp dospělého, vyzrálého muže, jehož hlasový projev rozechvívá leckteré ženě srdce aneb jak to nejlépe vystihl slovenský muzikant a spisovatel Pišto Vandal: „To je hlas – klitotras.“ Bude více než zajímavé sledovat tyto dvě persony, tyto dvě kapely s výbornými texty a podmanivou muzikou. Zrní na minitour zahrají i songy k připravované desce, kterou budou natáčet opět u Ondřeje Ježka.

O kapelách

Zrní to je pět kluků, kteří nepotřebují nikomu nic dokazovat, kašlou na outfit, mají co říct a je jim spolu dobře. Vydali tři desky, ta poslední Soundtrack ke konci světa sklízela v roce 2012 velké úspěchy i na poli všemožných tuzemských žebříčků a cen včetně Objevu roku 2012 Ceny Anděl. 

Korben Dallas založili v roce 2010 tři zkušení hudebníci ze slovenské alternativní scény. Hned v prvním roce své existence se představili na největším slovenském festivalu Pohoda. V roce 2011 kapela vydala debutové album Pekné cesty, které bylo nominované na hlavní ceny slovenské alternativní scény Radio Head Awards v kategorii Album roku - cena kritiků. V roce 2012 kapela hodně koncertovala a odehrála také společné vystoupení s legendárním slovenským kytaristou Andrejem Šebanem. Druhé album kapely pod názvem Karnevalová vrána vyšlo v červnu 2013 ve vydavatelství Slnko Records a je nominované na 5 cen v Radio Head Awards, a to za nejlepší album roku, koncertní kapelu roku a zza songy Otec a Beh a cenu kritiků. Koncem roku se dostalo na první místo mezi domácí alba ve slovenském verzích služeb Spotify a iTunes. Kapela zveřejnila oficiální videoklipy ke třem skladbám z alba - Otec, Zlatý jeleň a Beh - a absolvovala úspěšné klubové turné k albu.