Jsme také na Instagramu! Klikni a sleduj nás.

koncert Mladí a ještě mladší

Mladí a ještě mladší

Mladí a ještě mladší

Út 6. březen 2018, 19:00 za 11 dní
Koupit vstupenky
Informace o koncertu
Symfonický orchestr Sokola Brno I
Jsme mladé hudební těleso, které vzniklo z iniciativy studentů Janáčkovy akademie múzických umění, Konzervatoře Brno a mladých brněnských hudebníků, kteří se věnují hudbě pouze na amatérské úrovni. K založení orchestru nás vedla touha po hudebních příležitostech a možnosti čerpat zkušenosti v oblasti orchestrálního hraní. Tyto zkušenosti jsou nedílnou součástí osobního i kariérního rozvoje každého mladého hudebníka. Přidružením pod Sokolskou jednotu tak vzniklo v sokolské historii vůbec první hudební uskupení, které se zaměřuje na klasickou hudbu.
Mladí a ještě mladší
 Základní myšlenkou koncertů mladých a ještě mladších je zprostředkování příležitostí pro mladé hudebníky, to je mimo jiné i hlavní myšlenka, se kterou byl založen náš Symfonický orchestr Sokola Brno I. Na tomto koncertě tedy účinkují jednak mladí hudebníci jakožto členové orchestru, ale zároveň dáváme příležitost ještě mladším sólistům (zpravidla mladším 15 let) kteří se vymykají svým hudebním nadáním. U tohoto ročníku budou mladými sólisty dvanáctiletý Lukáš Mareček (violoncello) a třináctiletá Magdaléna Milková (flétna).
Letošní, tedy již třetí ročník koncertu mladých a ještě mladších hudebníků, jsme se rozhodli ozvláštnit přizváním Davida Marečka, ředitele České filharmonie a bývalého ředitele Filharmonie Brno, pod jehož taktovkou odehraje Symfonický orchestr Sokola Brno část koncertu. Dále pak s orchestrem vystoupí přední český houslista a koncertní mistr České filharmonie, Jiří Vodička. 
Najděte si spolujízdu z
Vyhledat na BlaBlaCar
po 16. duben 20:00
Cross Club, Praha
Britská partička Black Foxxes, která má za sebou skvělé debutové album I'm Not W...
Zdarma
Čt 22. březen 19:00
Roxy, Praha
Kariéru začali zhurta, když pro Drakea složili track Hold On, We’re Going Home....
Koupit vstupenky
st 28. únor 19:00
Meetfactory, Praha
Son Lux se vrací do Prahy s novým albem Brighter Wounds, které má posluchače zav...
Koupit vstupenky

více akcí