Palace of the King

Palace of the King

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukočen

Informace o koncertu

Australská skupina PALACE OF THE KING vznikla koncem roku 2012 a ještě jako bezejmenná, vydává záhy po svém založení, 3-skladbové demo, na kterém se silně mísily prvky rock´n´rollu a blues. Tím bylo jasně dáno směřování bandu, který se projevuje jako takový retro trip hlásící se k odkazu skupin jako Led Zeppelin, Black Sabbath nebo Deep Purple.
Od počátku vzniku tráví většinu času cestováním všemi kouty Austrálie, nejvíce po boku skupin The Tea Party a Airbourne (ostatně jejich původní kytarista se před nedávnem nastoupil na uvolněné místo právě v Airbourne) a nekonečným cestováním a hraním se připravovali na svůj první mezinárodní útok.
Ten přišel v říjnu 2015, kdy vyzbrojeni 2 EP a 2 studiovými alby, vyrazili brázdit evropské kluby.
"PALACE OF THE KING je doslova jako obrovský palace plný riffů, rock´n´rollu a soulu", komentuje jejich hudbum dávný kamarád, zpěvák a kytarista AIRBOURNE - Joel O´Keefe.
Hned následující roky 2016-17 cestují nepřetržitě Evropou na podporu novinkového alba "Valles Marineris." A to jednak jako hlavní hvězdy samostatných koncertů, jednak jako speciální hosté turné AIRBOURNE, případně ve společnosti THE ANGELS, BABY ANIMALS či THE SCREAMING JETS. Během tohoto nekonečného tažení si skupina najde mezi koncerty ještě čas na skládání nových věcí a po skončení turné vydává nové album "Get Right With Your Maker".
S následujícím rozsáhlým turné v Australii, USA a Evropě je to bezesporu nejproduktivnější období kapely.
Konečně přijíždějí poprvé (a na jediné vystoupení I do ČR) a to ve skvělé formě. O této dynamické rock´n´rollové mašině v budoucnu jistě ještě hodně uslyšíme.
Sestava:
Tim Henwood - zpěv, kytara
Sean Johnston - klávesy, kytara
Travis Dragani - bicí
Anthony Licciardi - baskytara
Celý večer odstartují tuzemští DEAD DANIELS a každopádně je to kapela, na kterou se vyplatí kdykoli zajít I na jejich sólový concert.
Kapela vznikla v roce 2009 a v červnu 2010 vychází první EP Tady žije Jack. Roku 2011 nahrazuje Pavla K. na postu beníka Standa Šmeral (ex- Moped) V listopadu 2013 opouští kapelu kytarista Semír Murtinger a kapela pokračuje v tříčlenném složení (Wheeler, Gebler, Šmeral). Už v nové sestavě vypouštějí do světa nový singl obsahující dvě písně, Hemanethake Chehentaamo a poprvé anglicky zpívanou Show, která zabodovala i v hitparádě floridského rádia Classic Rock! V březnu 2015 natočili ve studiu Hacienda debutové album Tomahowgh, v produkci Miloše Dodo Doležala, které vyšlo na jaře téhož roku pod hlavičkou společnosti Supraphon. V prosinci 2015 představili svůj první oficiální videoklip k písničce Hej Ty. Album Tomahowgh obsadilo 3. příčku v čtenářské anketě „Album roku 2015" časopisu Hard Musi Base. Pravidelně koncertují po celé ČR, mají za sebou i koncerty na Slovensku, Švýcarsku, nebo v Rakousku.

Lineup

Místo konání

Vagon music pub & club
Národní 961/25, Praha, CZ
najít ubytování

Naplánovat trasu

Ohodnoť akci jako první

Videa

Další akce

Více akcí
Alex Clare: Acoustic Tour
Koncert, Elektro, Pop
Alex Clare: Acoustic Tour
Ne 25. listopad 2018, Experimentální prostor NoD Praha, cz
Sexy Dancers
Koncert
Sexy Dancers
Čt 1. listopad 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
Per Gessle's Roxette
Koncert, Pop, Rock
Per Gessle's Roxette
Ne 7. říjen 2018, Forum Karlín Praha, cz
Fritz Kalkbrenner
Koncert
Fritz Kalkbrenner
So 15. září 2018, Roxy Praha, cz
How To Dress Well
Koncert, Elektro, Pop
How To Dress Well
Po 22. říjen 2018, Café V Lese Praha, cz
Vitalic
Koncert, Elektro
Vitalic
Pá 9. listopad 2018, Fléda Brno, cz
JMSN
Koncert
JMSN
So 10. listopad 2018, Café V Lese Praha, cz
Ivan Král
Koncert, Pop, Rock
Ivan Král
Út 18. září 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
Hlavní strana Koncerty Vagon music pub & club Palace of the King