Pekelný Ostrov 2016

Pekelný Ostrov 2016

Pekelný Ostrov 2016

pá 8. — so 9. červenec 2016 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

První pětiletku uzavře letos holýšovský rockový open-air festival Pekelný ostrov. Za uplynulé čtyři roky se mu podařilo vyrůst do největšího hudebního open-air festivalu svého žánru na západě Čech a letos by tomu nemělo být jinak! Pátý ročník zve opět přední tuzemskou rockovou scénu, včetně návštěv ze Slovenska a Britský ostrovů. Po Sladech a Smokie z předchozích let vystoupí v roce 2016 v Holýšově skotští Nazareth. Na postu zpěváka se tak představí jeden z nejlepších rockových hlasů současnosti Carl Sentance. Kromě písní z předloňské desky Rock’n’Roll Telephone zazní průřez legendárními hity včetně Love Hurts či Dream On.

Po roční pauze se na Pekelný ostrov také vracejí nestárnoucí Tři sestry v čele s nezaměnitelným Fanánkem. Kdo by neznal Pijánovku, Zelenou, Modlitbu pro partu nebo Život je takovej? Svoje pevné místo na festivalu má také již nitranská rocková kapela, slovenští Horkýže slíže. Od bratrů Slováků dorazí i punk-rocková úderka Iné Kafé. Ti se navíc představí s původním baskytaristou Petrem  „Forusem“ Fórou. Po roční pauze se také vrací na místo činu Petr Hrdlička s kapelou Škwor. Známé hity od Waldemara Matušky v rockovém hávu, a to v rámci velkolepé estrády doprovázené pyrotechnickými efekty přiveze opět banda známá jako Walda gang. 

Velkolepý koncert pro holýšovské publiku slibuje i jeden z největších hitmakerů v ČR, kapela Chinaski na čele s Michalem Malátným.  Nováčkem na Pekelném ostrově budou také pražští Pipes and Pints. Ti přivezou pořádný punkrockový nářez, doplněný o specifické skotské dudy

Na festivale dále vystoupí již tradičně Doga, Arakain, Rybičky 48, Komunál, Debill heads, či Hand Grenade, Traktor, Emoce a řada dalších. 

Pátý ročník chystá řadu novinek a překvapení. Pro festivalové ultras začíná festival již ve čtvrtek zahřívacím večírkem pro nedočkavé. Ten bude opět před areál a zdarma. Kdo dorazí již ve čtvrtek, získává výhodu ve výběru lepšího místa na stanování, ale také se může již nechat opáskovat a vyhnout se pátečnímu návalu.  Pekelný ostrov bude v roce 2016 součástí prestižního projektu „Čistý festival“, do kterého je zapojeno vybraných 20 akcí v rámci celé ČR. Na stánku Čistý festival se dárku dočká každý, kdo přinese určitě množství plastů nebo papírů. Stačí přinést deset, dvacet nebo třicet plastů či papírů a vyměnit je za stírací los. Každý los pak vyhrává pěkný dárek. Celkem lze vyhrát devět různých odměn. Navíc, za třicet tříděných kusů plastů, například pivních kelímků, čeká na festivalové fanoušky pivo zdarma! Čistý festival kromě toho přiveze na Pekelný ostrov i unikátní REC.stage. Ta je stylovou, samostatnou krytou scénou. REC.stage designem bočních stěn a podlah interiéru připomíná městskou ulici včetně trojrozměrných prvků, např. stylových barevných kontejnerů nebo dopravní značkou „recycling zone“. Ulice opticky přechází z kryté scény ven k návštěvníkům do travnaté parkové zóny, což v praxi symbolizuje travnatý koberec vyrobený z recyklovaných plastů. Lidé tak mohou sedět v trávě a užívat si show díky travnatému koberci a slunečníkům v každém počasí. V rámci REC.stage vystoupí například Thom Artway, Pekař, či Cocaine Party! 

Pekelný ostrov se každý rok snaží zvyšovat komfrot návštěvníků. V letošním roce tak bude jednou z novinek úschovna, kde si budou moci za poplatek uschovat návštěvníci svoje cennosti a nenechávat je tak například ve stanu nebo ve voze. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít opět nárok na snížené vstupné. Nárok na slevu ze vstupné mají také dárci krve po předložení průkazu dárce. 


Lineup

Alkehol
Arakain
Chinaski
Doga
Harlej
Horkýže slíže
Iné Kafe
Nazareth
Pipes and Pints
Rybičky 48
Traktor
Tři sestry
Walda Gang
Škwor
pá 6. červenec
Kutná Hora - TBA, Kutná Hora
Jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Creepy Teepee proběhne 6.–8. 7. 2018.
Koupit vstupenky

více akcí