Doplnit informace

pá 8. 7. — so 9. 7. 2016 metal rock

Pekelný Ostrov 2016

Areál přírodního ostrova u Holýšova, Holýšov ukázat na najít ubytování

Pekelný Ostrov 2016
Jak se vám akce líbila?

První pětiletku uzavře letos holýšovský rockový open-air festival Pekelný ostrov. Za uplynulé čtyři roky se mu podařilo vyrůst do největšího hudebního open-air festivalu svého žánru na západě Čech a letos by tomu nemělo být jinak! Pátý ročník zve opět přední tuzemskou rockovou scénu, včetně návštěv ze Slovenska a Britský ostrovů. Po Sladech a Smokie z pře... (více)

Web akce: www.pekelnyostrov.cz

První pětiletku uzavře letos holýšovský rockový open-air festival Pekelný ostrov. Za uplynulé čtyři roky se mu podařilo vyrůst do největšího hudebního open-air festivalu svého žánru na západě Čech a letos by tomu nemělo být jinak! Pátý ročník zve opět přední tuzemskou rockovou scénu, včetně návštěv ze Slovenska a Britský ostrovů. Po Sladech a Smokie z předchozích let vystoupí v roce 2016 v Holýšově skotští Nazareth. Na postu zpěváka se tak představí jeden z nejlepších rockových hlasů současnosti Carl Sentance. Kromě písní z předloňské desky Rock’n’Roll Telephone zazní průřez legendárními hity včetně Love Hurts či Dream On.

Po roční pauze se na Pekelný ostrov také vracejí nestárnoucí Tři sestry v čele s nezaměnitelným Fanánkem. Kdo by neznal Pijánovku, Zelenou, Modlitbu pro partu nebo Život je takovej? Svoje pevné místo na festivalu má také již nitranská rocková kapela, slovenští Horkýže slíže. Od bratrů Slováků dorazí i punk-rocková úderka Iné Kafé. Ti se navíc představí s původním baskytaristou Petrem  „Forusem“ Fórou. Po roční pauze se také vrací na místo činu Petr Hrdlička s kapelou Škwor. Známé hity od Waldemara Matušky v rockovém hávu, a to v rámci velkolepé estrády doprovázené pyrotechnickými efekty přiveze opět banda známá jako Walda gang. 

Velkolepý koncert pro holýšovské publiku slibuje i jeden z největších hitmakerů v ČR, kapela Chinaski na čele s Michalem Malátným.  Nováčkem na Pekelném ostrově budou také pražští Pipes and Pints. Ti přivezou pořádný punkrockový nářez, doplněný o specifické skotské dudy

Na festivale dále vystoupí již tradičně Doga, Arakain, Rybičky 48, Komunál, Debill heads, či Hand Grenade, Traktor, Emoce a řada dalších. 

Pátý ročník chystá řadu novinek a překvapení. Pro festivalové ultras začíná festival již ve čtvrtek zahřívacím večírkem pro nedočkavé. Ten bude opět před areál a zdarma. Kdo dorazí již ve čtvrtek, získává výhodu ve výběru lepšího místa na stanování, ale také se může již nechat opáskovat a vyhnout se pátečnímu návalu.  Pekelný ostrov bude v roce 2016 součástí prestižního projektu „Čistý festival“, do kterého je zapojeno vybraných 20 akcí v rámci celé ČR. Na stánku Čistý festival se dárku dočká každý, kdo přinese určitě množství plastů nebo papírů. Stačí přinést deset, dvacet nebo třicet plastů či papírů a vyměnit je za stírací los. Každý los pak vyhrává pěkný dárek. Celkem lze vyhrát devět různých odměn. Navíc, za třicet tříděných kusů plastů, například pivních kelímků, čeká na festivalové fanoušky pivo zdarma! Čistý festival kromě toho přiveze na Pekelný ostrov i unikátní REC.stage. Ta je stylovou, samostatnou krytou scénou. REC.stage designem bočních stěn a podlah interiéru připomíná městskou ulici včetně trojrozměrných prvků, např. stylových barevných kontejnerů nebo dopravní značkou „recycling zone“. Ulice opticky přechází z kryté scény ven k návštěvníkům do travnaté parkové zóny, což v praxi symbolizuje travnatý koberec vyrobený z recyklovaných plastů. Lidé tak mohou sedět v trávě a užívat si show díky travnatému koberci a slunečníkům v každém počasí. V rámci REC.stage vystoupí například Thom Artway, Pekař, či Cocaine Party! 

Pekelný ostrov se každý rok snaží zvyšovat komfrot návštěvníků. V letošním roce tak bude jednou z novinek úschovna, kde si budou moci za poplatek uschovat návštěvníci svoje cennosti a nenechávat je tak například ve stanu nebo ve voze. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít opět nárok na snížené vstupné. Nárok na slevu ze vstupné mají také dárci krve po předložení průkazu dárce. 

Web akce: www.pekelnyostrov.cz


Vystupující interpreti

 • Nazareth
 • Tři sestry
 • Chinaski
 • Horkýže slíže
 • Škwor
 • Doga
 • Iné Kafe
 • Pipes and Pints
 • Harlej
 • Arakain
 • Rybičky 48
 • Walda Gang
 • Alkehol
 • Traktor

Další akce

Armada Croatia 2017

po 17.7. — čt 20.7.

Armada Croatia 2017

Papaya Club, Novalja   Koupit vstupenky

David Guetta Unity Tour 2017 – Vienna

so 29.7.

David Guetta Unity Tour 2017 – Vienna

Trabrennbahn Krieau, Vídeň   Koupit vstupenky

Knock Out Festival 2016

so 17.12.

Knock Out Festival 2016

Schwarzwaldhalle, Karlsruhe   Koupit vstupenky

Primavera Sound 2017

st 31.5. — ne 4.6.

Primavera Sound 2017

Parc del Fòrum, Barcelona   Koupit vstupenky

Doplnit informace k akci Pekelný Ostrov 2016

Pokud chcete k akci doplnit nebo upravit informace, tak je stačí napsat do formuláře a odeslat. Děkujeme za spolupráci a ochotu.

Zadávat e-mail není povinné, ale pokud chcete, abychom na vaši zprávu reagovali, tak jej potřebujeme znát. Děkujeme.

Zpráva byla odeslána. Děkujeme

© Festivaly.eu

Přihlášení
Přihlásit se pomocí Facebooku

Nevíte heslo?


Jste nově na Festivaly.eu? Založte si účet.