Pernštejn(l)ove 2016

Pernštejn(l)ove 2016

Pernštejn(l)ove 2016

Čt 4. — ne 7. srpen 2016, 21:00 uskutečněná akce
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o akci

Pardubice se konečně dočkaly letního divadelního open air festivalu. Akce Pernštejn(l)ove proběhne letos vůbec poprvé a to ve dnech 4.–7. srpna 2016 a jeho dějištěm bude pardubický Zámek. Divadelní soubory z celé republiky přivezou své inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů. Nenaplněná touha, nevěra i láska až za hrob. To všechno čeká diváky nového festivalu pod širým pardubickým nebem. 

Půjde převážně o komedie, které byly už oceněné na mnoha festivalech. Vedle nich se objeví i kusy pro náročnějšího diváka. Program odstartuje čtvrtečním vystoupením místního Divadla Exil, které vsadilo na známou komedii Racek A. P. Čechova. Velkým lákadlem bude páteční vystoupení souboru Geisslers Hofcomoedianten, který uvede svéráznou verzi veronských milenců Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety. Na něj ještě týž den naváže dojemná a zároveň mírně lechtivá italská komedie Bez předsudků brněnského uskupení Amadis. V sobotu začínáme již v 10.00 hod. bohatým doprovodným programem pro celou rodinu. V parkánu na vás čekají muzikanti, divadelníci, kejklíři. Bude se hrát, soutěžit, tvořit, líbat na líbací lavičce, hodovat. Podvečer pak opět nádvoří Zámku ovládnou divadelní soubory. Se slavnou Shakespearovou hrou Jak se vám líbí? přijíždí Divadelní klub Jirásek z České Lípy. Od devíti večer si pak nenechte ujít komorní psychologické drama Ten druhý o vztazích a nevěře. Hraje českotřebovský Triarius. Tečku za prvním ročníkem Pernštejn(l)ove napíše Rádobydivadlo Klapý s poetickým příběhem Vladislava Vančury Rozmarné léto. Téma lásky je hravé. A právě takový má být celý festival. Má především potěšit. Těšíme se na vás ve dnech 4. – 7. srpna na pardubickém Zámku! 

Program akce

Divadlo Exil, Geisslers Hofcomoedinaten, Amadis, Divadelní klub Jirásek, TRIARIUS, Rádobydivadlo Klapý, Pískomil se vrací, Timbretone, LeDva, Petr Langr, Toy Machine, Mlima Jua, LouTKA KATka, Divadlo U plotny...
ne 1. červenec
Divadelní léto pod vánočním stromkem? Udělejte svým blízkým radost vánočním vouc...
Koupit vstupenky

více akcí