Pilsen Dance Music Festival - Ferry Corsten

Pilsen Dance Music Festival - Ferry Corsten

Pilsen Dance Music Festival - Ferry Corsten

pá 29. duben 2016 uskutečněná akce
Papírna Najít ubytování
Zahradní 173, Plzeň
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o festivalu

V pátek 29. dubna se Plzeň opět stane hlavním městem všech milovníků elektronické taneční hudby. V pořadí druhý díl akce PILSEN DANCE MUSIC FESTIVAL budou opět hostit kulturní prostory Papírna Plzeň. Po vydařeném prvním vydání, na které přijal pozvání legendární Paul van Dyk, se organizátoři rozhodli držet vysoko nastavenou laťku a v roli headlinera se tentokrát objeví další nesmrtelná ikona žánru trance - FERRY CORSTEN. Nizozemský DJ, producent a muž stojící za projekty jako System F či Gouryella, se plzeňskému publiku představí dokonce ve dvouhodinovém setu. A tím výčet hvězd ani zdaleka nekončí. Po jeho boku se totiž objeví populární irský řezník JOHN O’CALLAGHAN a jeden z nejlepších producentů současnosti WILL ATKINSON ze Skotska. Také od nich se můžete těšit na pořádnou dvouhodinovou nálož. Jako čtvrtý vystoupí slovenský zázrak DRIFTMOON a o tuzemskou podporu se postará dvojice DJů THOMAS COASTLINE a PROGGYBOY. Díky kombinaci této bezkonkurenční sestavy, špičkového zvuku, dechberoucích vizuálů a unikátního industriálního prostředí se bude po necelém roce opět jednat o exkluzivní zážitek. Nenechte si ho ujít. A my věříme, že úžasná atmosféra, kterou jste pomohli vytvořit během první edice PILSEN DANCE MUSIC FESTIVALU, naplno exploduje v plzeňské Papírně znovu. 


☆☆☆ FERRY CORSTEN (Nizozemsko) ☆☆☆


Fanouškům elektronické hudby asi holandského mága netřeba dlouze představovat. Fenomén. Legenda. Miliony nacestovaných kilometrů za těmi nejvěhlasnějšími tanečními eventy po celém světě, stovky ocenění a každoroční umístění na vrcholech žebříčků těch nejlepších DJů. Společně se svými krajany Tiëstem a Arminem van Buurenem formovali evropskou taneční scénu a na sklonku devadesátých let se a výraznou měrou se zasadili o popularizaci žánru trance. V roce 1999 Ferry vydává pod dnes již legendárním projektem System F singl Out Of The Blue, který se okamžitě stal absolutní klubovou hymnou po celém světě. Od té doby Ferry produkoval desítky neméně úspěšných singlů a podílel se na chodu dalších autorských projektů jako např. Gouryella, Veracocha či Moonman. Na remixérském poli můžeme jeho podpis naleznout pod tracky interpretů jako U2, Faithless nebo Moby. Na svém kontě má i celkem sedm studiových alb a nespočet kompilací. Rok 2005 se nese ve znamení založení vlastního labelu Flashover Recordings, který se stává Ferryho domovskou základnou a pod jeho křídly vydávají své hity i další kvalitní umělci. Jeho posledním úspěchem je singl Anahera (pod oživeným aliasem Gouryella), který byl posluchači radioshows A State Of Trance a oblíbené Ferryho vlastní Corsten’s Countdown vyhlášen za vůbec nejlepší skladbu roku 2015. I po více než čtvrtstoletí stráveném za mixážním pultem Ferry rozhodně neubírá nic ze svého tempa a svoji top formu nám předvede již brzy i na Pilsen Dance Music Festivalu.

☆☆☆ JOHN O’CALLAGHAN (Irsko) ☆☆☆

Respektovaná stálice elektronického nebe a guru upliftingu a tech-trancu. Asi tak by se dal charakterizovat českým fanouškům dobře známý prostovlasý Ir. Od pravidelných rezidentur na Ibize po megafestivaly v Miami se žádný zásadní event bez Johnovy přítomnosti zkrátka neobejde. Produkčně je velmi činný, za svou kariéru John stihl vydat celkem tři sólová alba, rád spolupracuje s podpyramidovým duem Aly & Fila, irským parťákem Bryanem Kearneym a jeho remixerským schopnostem neunikli ani takoví velikáni jako Paul van Dyk, Armin van Buuren nebo Markus Schulz. Kromě toho John čas od času do světa vypustí jeden ze svých vokálních eposů - za všechny zmiňme zřejmě nejznámější Big Sky (s Audrey Gallagher) nebo Find Yourself (se Sarah Howells), které se bez výjimky dostávají fanouškům pod kůži a stávají se okamžitým klubovým hitem. V roce 2010 vdechl O’Callaghan život do svého dítěte, labelu Subculture, který se v rámci žánru okamžitě stal jednou z nejúspěšnějších nahrávacích společností a její standard se s každým vydaným singlem navyšuje. John je známý tím, že se nebojí ve svých setech experimentovat i s fragmenty jiných stylů. K tomu připočtěme jeho proslulý agresivní styl mixování a spousty vlastních exkluzivních reworků. Sečteno podtrženo, již zanedlouho nás v industriálním prostředí plzeňské Papírny na nás čeká nezapomenutelná dvouhodinová jízda. 

☆☆☆ WILL ATKINSON (Velká Británie) ☆☆☆

Snad žádnému jinému jménu se na trancové scéně za poslední dobu nedostává toliko pozornosti a poptávky. Rodák ze skotského Glasgow Will Atkinson se i přes svůj mladý věk těší bezmezné popularitě a mnoho jeho slavnějších kolegů se shodlo na tom, že právě on je tím, kdo se v budoucnu stane lídrem undergroundové scény a bude určovat aktuální trendy. Victims, Harvester, Fresh Meat, Numb The Pain nebo aktuální no. 1 banger Subconscious. Toť výpis z širokého rejstříku Atkinsonovy tvůrčí činnosti. Will je však univerzálem a může se pochlubit rozmanitou, mnohotvárnou produkcí, protože kromě našlapaných výše zmíněných 140 bpm vypalovaček se věnuje i tvorbě techna, psytrancu a melodických breaků (alias Darkboy) či progressivu (Josep). Všechny tyto prvky pak současně umně kombinuje ve svých setech. Každý měsíc vysílá svoji koncepčně unikátní Mainline Show. Will dopředu upozorňuje, že neručí za počet obětí, které jeho energický set na parketu způsobí a následné omluvy se od něj rozhodně nedočkáte. Co si připraví pro Pilsen Dance Music Festival? Nechme se překvapit. Každopádně přejeme hodně štěstí. Budeme ho potřebovat.

☆☆☆ Driftmoon (SK) ☆☆☆
☆☆☆ Thomas Coastline (CZ) ☆☆☆
☆☆☆ ProggyBoy (CZ) ☆☆☆Lineup

FERRY CORSTEN
JOHN O’CALLAGHAN
pá 6. červenec
Kutná Hora - TBA, Kutná Hora
Jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Creepy Teepee proběhne 6.–8. 7. 2018.
Koupit vstupenky
so 23. červen 15:00
Amfiteátr Svojšice, Svojšice u Přelouče
Koupit vstupenky

více akcí