Doplnit informace

pá 6. 5. 2016, začátek 20:00 koncert rock

Progres 2

Music Club Žlutý pes, Pardubice ukázat na najít ubytování

Progres 2
Jak se vám akce líbila?

Brněnská legendární kapela PROGRES 2 v nejslavnější sestavě vystoupí u Psa!

PROGRES 2 – brněnská rocková skupina. V roce 1968 ji založili hudebníci Zdeněk Kluka a Pavel Váně, několik let vystupovali pod původním názvem Progress Organization.

Jeji... (více)

Brněnská legendární kapela PROGRES 2 v nejslavnější sestavě vystoupí u Psa!

PROGRES 2 – brněnská rocková skupina. V roce 1968 ji založili hudebníci Zdeněk Kluka a Pavel Váně, několik let vystupovali pod původním názvem Progress Organization.

Jejich první deska se stala dle kritiků časopisu Melodie deskou roku 1972. Druhou desku Mauglí vydali pod názvem Barnodaj. V dobách nejtužší normalizace na několik let přerušili činnost. Obnovili jí už pod názvem PROGRES 2 v roce 1978, kdy poprvé představili experimentální audiovizuální projekt Dialog s vesmírem ( první československou rockovou operu). V těchto náročných projektech pokračovali i na dalších albech (Třetí kniha džunglí, Mozek, Změna ).

V letošním roce zvolili posluchači rádia Beat skupinu Progres 2 do Beatové Síně Slávy.

V současné době vystupují asi v nejsilnější sestavě své historie ( Pavel Váně, Zdeněk Kluka, Roman Dragoun, Pavel Pelc a Miloš Morávek) a na koncertech zní skladby ze všech projektů a vydaných alb. 

Bio:
Pavel Váně - kytara, zpěv, současný kapelník
Spoluzaložil Progress Organization i Progres 2. Hrál také se skupinami Synkopy, Collegium Musicum Mariana Vargy, Bronz a Bowle. V současné době občas vystupuje také se svou kapelou Bronz a akustickým triem V.K.V.

Zdeněk Kluka - bicí, zpěv
Spoluzakladatel kapely, dlouhá léta také kapelník, hrál ve všech sestavách, kterými skupina prošla. Paralelně také vystupuje ve skupině Čankišou.

Roman Dragoun - klávesy, zpěv
S Progres 2 natočil album Třetí kniha džunglí. Je také spoluzakladatelem skupin Futurum, T4. Krom koncertování s Progres účinkuje občas se synem v kapele David Dragoun Band a mohl být i slyšen v muzikálu Jesus Christ Superstar, skupině Stromboli nebo skupině Pavitram. Občas také vystupuje se skupinou Supergroup (skupina složená z osobností - vítězů hlasování posluchačů rádia Beat v roce 2014) nebo také s kapelou His angeles či Lidopop.

Pavel Pelc – basa, zpěv
Ke skupině se připojil koncem sedmdesátých let. Vedle Progresu občas vystupuje se skupinou Futurum.

Miloš Morávek - kytara
Účinkoval v pořadech Dialog s vesmírem a Třetí kniha džunglí. Je společně s Romanem Dragounem spoluzakladatelem skupiny Futurum. Byl také členem skupiny Synkopy a dodnes hrává nejen s Progres, ale také s kapelou Madman.


Vystupující interpreti

  • PROGRES 2

Další akce

Shantel & Bucovina Club Orkestar

po 12.12.

Shantel & Bucovina Club Orkestar

Sono Centrum, Brno   Koupit vstupenky

Depeche Mode

so 20.5.

Depeche Mode

Stadion Pasienky, Bratislava

Depeche Mode

st 24.5.

Depeche Mode

Eden Aréna, Praha   Koupit vstupenky

System Of A Down

po 12.6.

System Of A Down

O2 Arena, Praha   Koupit vstupenky

Doplnit informace k akci Progres 2

Pokud chcete k akci doplnit nebo upravit informace, tak je stačí napsat do formuláře a odeslat. Děkujeme za spolupráci a ochotu.

Zadávat e-mail není povinné, ale pokud chcete, abychom na vaši zprávu reagovali, tak jej potřebujeme znát. Děkujeme.

Zpráva byla odeslána. Děkujeme

© Festivaly.eu

Přihlášení
Přihlásit se pomocí Facebooku

Nevíte heslo?


Jste nově na Festivaly.eu? Založte si účet.