Silent Stream of Godless Elegy - Lunatics Gods

Silent Stream of Godless Elegy - Lunatics Gods

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Moravská kapela s češtinou na rtech, která vydala svoji minulou desku celosvětově u francouzské firmy Season Of Mist. Držitelé dvou hard'n'heavy Andělů. Melancholická a zároveň hřmotná hudba, setkání melancholického metalu s folklórními motivy dávné Moravy, alba "Relic Dances" a "Návaz" navíc producentsky zastřešená world-muzikantem Tomášem Kočkem. Sedm desek, více než dvacet let existence, stovky koncertů a festivalů po celé Evropě. Bezpochyby průkopníci stylu, kterému se ve světě říká "Folk Metal".
 
Zadoomaní moravští náladotvůrci vyráží propagovat své nové album "Smutnice", které vychází v pátek 11. května 2018 u vydavatelství REDBLACK. Produkce se ujal světově proslulý průkopník orientálního rocku Yossi Sassi (Yossi Sassi & The Oriental Rock Orchestra, ex-Orphaned Land), za zvuk je odpovědný Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween).
 
Název desky "Smutnice" odráží atmosféru celého alba, jehož děj se odehrává během jednoho jediného dne. Začíná východem Slunce, které je podle starých pohanských pověstí ukováno Kovářem, a končí jeho západem, smrtí, kdy Slunce odvádí bohyně smrti Morana do Návu, aby na druhý den opět mohlo povstat a vyprávět nový příběh. Ani na této desce nechybí nástroje jako cimbál, housle, violoncello, čarovný ženský vokál Hany Hajdové a sekundující charismatický mužský projev Pavla Hrnčíře. Hřmotné elektrické kytary, basa a bubny jsou kontrastem k melodickým nástrojům a sborům či přirozenému projevu folklorního souboru Kriváň, který si kapela přizvala k nazpívání partů v písni "Za nevěstou".
 
LUNATIC GODS
Nový album "Turiec" vyšiel v dvadsiaty deň mesiaca Brezeň 018´.
Folk-black metallers z Turčianskeho krasu sa vydávajú na tour k podpore svojej novinky nazvanej "Turiec", ktorej vydanie vyšlo symbolicky práve na deň osláv príchodu jari a čiarajú ďalej kruh načatý kolekciou "Slnovraty". S novinkou prišli v dňoch brezy, ktorá ako prvá na jar rozkvitá a prináša teplo, radosť a zeleň na polia i do lesov. Naši predkovia si toto rozhranie medzi dobou temnoty a svetla pripomínali oslavami, Šialení bohovia tieto dni slávia práve novým albumom, ktorý odkaz "dávnych Slovenov" a ich pôvodné prírodné duchovno, pre veľa moderných ľudí „hmlisté“ preberá z útlmu...
7 nových piesní v dĺžke 50 minút, blacková atmosféra, folklórne elementy a meniace sa nálady od jemných až po brutálne to všetko môžu čakať fans od novinky. Na tour zaznejú aj obľúbené songy zo starších albumov "Slnovraty","Vlnobytie", "Ante Portas". Nemala by chýbať ani obľúbená "Hate":) z debutu.
Nový album LUNATIC GODS nabubnoval bubeník anglickej blackmetalovej hordy CRADLE OF FILTH Martin "Marthus" Škaroupka, ktorý svoju bubenícku paľbu s kapelou predstaví naživo aj počas Smutnice/Turiec Tour 2018.
LG aktuálne zverejnili prvý klip z nového albumu, k piesni "Na Tlstej rastie zlatá tráva", ktorý namaľoval a animoval nádejný slovenský autor Peťo „Azrealangelo“ Hoffman. Nakuknite...

Lineup / Vystupující interpreti

Lineup zatím nebyl zveřejněn.

Místo konání

Klub Kino Mír
náměstí Míru 765, Uherské Hradiště, CZ
najít ubytování

Naplánovat trasu

Další akce

Více akcí
Leoniden
Koncert, Punk, Rock
Leoniden
St 27. března 2019, Eleven Club Brno, cz
Boris Brejcha + Ann Clue + další
Koncert, Elektro, Techno
Boris Brejcha + Ann Clue + další
Pá 31. května 2019, Křižíkova fontána Praha, cz

Boris Brejcha

Poets of the Fall
Koncert, Rock, Metal
Poets of the Fall
Út 23. dubna 2019, Roxy Praha, cz

Poets of the Fall

Slavkov Open 2019 - Sting
Koncert, Pop, Rock
Slavkov Open 2019 - Sting
Pá 12. července 2019, Zámecká zahrada Slavkov u Brna, cz

Sting

Bob Dylan
Koncert, Folk, Rock
Bob Dylan
Ne 7. dubna 2019, Velký sál Lucerna Praha, cz

Bob Dylan

Black Honey
Koncert, Indie, Rock
Black Honey
Čt 27. června 2019, Café V Lese Praha, cz
Ed Sheeran
Koncert, Folk, Pop
Ed Sheeran
Po 8. července 2019, Letiště Letňany Praha, cz

Ed Sheeran

Billie Eilish + Denzel Curry
Koncert, Hip-hop
Billie Eilish + Denzel Curry
Út 20. srpna 2019, Forum Karlín Praha, cz

Billie Eilish

Hans Zimmer
Koncert, Klasická
Hans Zimmer
Ne 14. dubna 2019, O2 Arena Praha, cz

Hans Zimmer

Hlavní strana Koncerty Klub Kino Mír Silent Stream of Godless Elegy - Lunatics Gods