Nouvelle Prague 2015 Showcase Festival

Nouvelle Prague 2015 Showcase Festival

Vstupenky

Predaj vstupeniek bol ukončený

Informácie o festivale

Nouvelle Prague, který hned po svém premiérovém ročníku získal v roce 2014 ve Velké Británii ocenění Yearly Music Convention Awards (YMCA) „Best New Showcase“, získal toto významné ocenění profesionálů hudebního průmyslu i letos. V hlasování odborné hudební veřejnosti, která se v květnu zúčastnila významného The Great Escape Festivalu v anglickém Brightonu, zvítězil Nouvelle Prague v kategorii „Best Delegates Bar“. Současně byl nominován i v kategorii Best Convention Centre, Delegates Bar. Současně byl nominován i v kategorii „Best Convention Centre“, kde však v užší nominaci tří festivalů zvítězil nizozemský festival Eurosonic.

Letošní hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague se uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7.listopadu 2015 v prostorách pivovaru Staropramen. Registrace delegátů na letošní Nouvelle Prague teprve začíná, již nyní jsou však známa jména dvou významných zahraničních delegátů. Prvním z nich je Philipp Jacob-Pahl, ředitel agentury Landstreicher Booking z německého Kolína nad Rýnem. V minulosti pracoval ve známé agentuře a.s.s.concerts v Hamburku. Pracuje s umělci jako jsou například Woodkid, Milky Chance, Juli, James Vincent McMorrow, We Were Promised Jetpacks a Tindersticks. Z Velké Británie potvrdil svoji účast významný londýnský promotér Joe Schiavon, který donedávna pracoval pro Transmission Music Group a dnes pracuje pro společnost Global Live. Za svojí dosavadní kariéru v oblasti pořádání koncertů spolupracoval se jmény jako například Mumford and Sons, Two Door Cinema Club, Frank Turner, Foals, Echo and the Bunnymen, We Are Scientists, Pete Doherty a Klaxons. Podílí se na vytváření programu několika festivalů ve Velké Británii a nedávno začal pracovat také na bookingu umělců pro festival Glastonbury.

Současně s oznámením prvních jmen delegátů jsou známy také základní obrysy letošní konference Nouvelle Prague určené především hudebním profesionálům. Konference bude oproti minulosti rozšířena, ke každému dni bude přidán jeden programový slot. Kromě již tradičních panelových diskusí uvede Nouvelle Prague v roce 2015 do života také nový formát pracovního semináře, kde budou odborníci společně s účastníky diskutovat na poněkud úžeji vymezené téma, což umožní daleko větší interakci a výměnu zkušeností. V rámci konference se objeví již osvědčené, ale stále živé stálice jako je například panel věnovaný každoročnímu shnrnutí vývoje v oblasti živé hudby na domácím trhu s názvem Highway 2015 Revisited, dále pak panely věnované problematice festivalového trhu, bookingu umělců pro živá vystoupení ve střední Evropě a v neposlední řadě také panel věnovaný problematice uplatnění hudebních umělců na globálním trhu. Zcela nově se mezi diskutovanými tématy objeví Marketing na sociálních sítích a problematika ticketingu a cashless řešení hudebních akcí. Skladba dalších panelů bude brát v úvahu i preference přihlášených delegátů.

Lineup / Program akcie

 • Beasts (UK)
 • Beau (USA)
 • Ghost of You
 • James Harries (UK)
 • Kadebostany
 • Lenka Dusilová
 • Mydy Rabycad
 • Northeast Party House (AUS)
 • Sundays on Clarendon Road
 • The Amazons (UK)
 • The Prettiots (USA)

Miesto konania

Ďalšie akcie

Viac akcií
X-Massacre 2018
Festival, Elektro, Techno
X-Massacre 2018
Pi 21. december 2018, Praha, cz
Benátská! s Impulsem 2019
Festival, Pop, Folk
Benátská! s Impulsem 2019
Št 25. — Ne 28. júl 2019, Liberec, cz

Ben Cristovao, Chinaski, Europe, Karel Gott, Richard Müller

Beseda u Bigbítu 2019
Festival, Multižánrové, Elektro
Beseda u Bigbítu 2019
Pi 2. — So 3. august 2019, Tasov, cz
Mácháč 2019
Festival, House
Mácháč 2019
Pi 23. — So 24. august 2019, Doksy, cz

Timmy Trumpet

Reading Festival 2019
Festival, Rock, Pop
Reading Festival 2019
Pi 23. — Ne 25. august 2019, Reading, uk

Foo Fighters, Post Malone, The 1975, Twenty One Pilots

Fingers Up 2019
Festival, Indie, Rock
Fingers Up 2019
Pi 28. — So 29. jún 2019, Mohelnice, cz

Mandrage, Tata Bojs

Tomorrowland Winter 2019
Festival, Pop, House
Tomorrowland Winter 2019
So 9. — So 16. marec 2019, Alpe d'Huez, fr

Afrojack, Armin van Buuren, Martin Garrix, Steve Aoki

Rockový Slunovrat 2019
Festival, Rock, Metal
Rockový Slunovrat 2019
Pi 31. — So 1. jún 2019, Řevnice, cz

Auxili, Gaia Mesiah, Horkýže Slíže, Itchy

Festival Boskovice 2019
Festival
Festival Boskovice 2019
Št 4. — Ne 7. júl 2019, Boskovice, cz
Hlavná strana Hudobné festivaly Nouvelle Prague 2015 Showcase Festival