Nouvelle Prague 2015 Showcase Festival

Nouvelle Prague 2015 Showcase Festival

Vstupenky

Predaj vstupeniek bol ukončený

Informácie o festivale

Nouvelle Prague, který hned po svém premiérovém ročníku získal v roce 2014 ve Velké Británii ocenění Yearly Music Convention Awards (YMCA) „Best New Showcase“, získal toto významné ocenění profesionálů hudebního průmyslu i letos. V hlasování odborné hudební veřejnosti, která se v květnu zúčastnila významného The Great Escape Festivalu v anglickém Brightonu, zvítězil Nouvelle Prague v kategorii „Best Delegates Bar“. Současně byl nominován i v kategorii Best Convention Centre, Delegates Bar. Současně byl nominován i v kategorii „Best Convention Centre“, kde však v užší nominaci tří festivalů zvítězil nizozemský festival Eurosonic.

Letošní hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague se uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7.listopadu 2015 v prostorách pivovaru Staropramen. Registrace delegátů na letošní Nouvelle Prague teprve začíná, již nyní jsou však známa jména dvou významných zahraničních delegátů. Prvním z nich je Philipp Jacob-Pahl, ředitel agentury Landstreicher Booking z německého Kolína nad Rýnem. V minulosti pracoval ve známé agentuře a.s.s.concerts v Hamburku. Pracuje s umělci jako jsou například Woodkid, Milky Chance, Juli, James Vincent McMorrow, We Were Promised Jetpacks a Tindersticks. Z Velké Británie potvrdil svoji účast významný londýnský promotér Joe Schiavon, který donedávna pracoval pro Transmission Music Group a dnes pracuje pro společnost Global Live. Za svojí dosavadní kariéru v oblasti pořádání koncertů spolupracoval se jmény jako například Mumford and Sons, Two Door Cinema Club, Frank Turner, Foals, Echo and the Bunnymen, We Are Scientists, Pete Doherty a Klaxons. Podílí se na vytváření programu několika festivalů ve Velké Británii a nedávno začal pracovat také na bookingu umělců pro festival Glastonbury.

Současně s oznámením prvních jmen delegátů jsou známy také základní obrysy letošní konference Nouvelle Prague určené především hudebním profesionálům. Konference bude oproti minulosti rozšířena, ke každému dni bude přidán jeden programový slot. Kromě již tradičních panelových diskusí uvede Nouvelle Prague v roce 2015 do života také nový formát pracovního semináře, kde budou odborníci společně s účastníky diskutovat na poněkud úžeji vymezené téma, což umožní daleko větší interakci a výměnu zkušeností. V rámci konference se objeví již osvědčené, ale stále živé stálice jako je například panel věnovaný každoročnímu shnrnutí vývoje v oblasti živé hudby na domácím trhu s názvem Highway 2015 Revisited, dále pak panely věnované problematice festivalového trhu, bookingu umělců pro živá vystoupení ve střední Evropě a v neposlední řadě také panel věnovaný problematice uplatnění hudebních umělců na globálním trhu. Zcela nově se mezi diskutovanými tématy objeví Marketing na sociálních sítích a problematika ticketingu a cashless řešení hudebních akcí. Skladba dalších panelů bude brát v úvahu i preference přihlášených delegátů.

Lineup / Program akcie

 • Beasts (UK)
 • Beau (USA)
 • Ghost of You
 • James Harries (UK)
 • Kadebostany
 • Lenka Dusilová
 • Mydy Rabycad
 • Northeast Party House (AUS)
 • Sundays on Clarendon Road
 • The Amazons (UK)
 • The Prettiots (USA)

Miesto konania

Lukas

november 2015

★★★★

Ďalšie akcie

Viac akcií
Rock for People 2019
Festival
Rock for People 2019
Dátum bude oznámené, Hradec Králové, cz
Colours of Ostrava 2019
Festival, Elektro, Multižánrové
Colours of Ostrava 2019
St 17. — So 20. júl 2019, Ostrava, cz
Creamfields 2019
Festival
Creamfields 2019
Št 22. — Ne 25. august 2019, Daresbury, uk
Rock en Seine 2019
Festival
Rock en Seine 2019
Dátum bude oznámené, Paříž, fr
Rock for Churchill 2019
Festival, Multižánrové
Rock for Churchill 2019
Pi 30. — So 31. august 2019, Vroutek u Podbořan, cz
Fingers Up 2019
Festival, Indie, Rock
Fingers Up 2019
Pi 28. — So 29. jún 2019, Mohelnice, cz

Mandrage, Tata Bojs

Finlandia Mácháč 2019
Festival
Finlandia Mácháč 2019
Dátum bude oznámené, Doksy, cz
Magnetic Festival 2018
Festival, House
Magnetic Festival 2018
Pi 14. december 2018, Praha, cz

CID, D.O.D

Janáček Brno 2018
Festival
Janáček Brno 2018
So 17. — St 5. december 2018, Brno, cz

Jitka Čechová, Pavel Haas Quartet, Thomas Adès

Hlavná strana Hudobné festivaly Nouvelle Prague 2015 Showcase Festival