Skunk Anansie

+1

Vstupenky

Pro nákup lístků budete přesměrováni na oficiální stránky prodejce

Informace o koncertu

Skunk Anansie se rozhodli oslavit 25. výročí svého vzniku koncertním albem 25LIVE@25, na kterém zazní nejlepší skladby z šesti studiových alb, která dosud natočili a současně s výročním programem vyrazí na světová pódia. Jejich pražská zastávka bude 25. července ve Foru Karlín.

Skunk Anansie byli odjakživa radikální.Jsou takoví i dnes, spojují ve své hudbě konfrontaci a něhu, politiku a emoce, výbušnost a klid. Daří se jim úspěšně míchat vlivy různých kultur a osobností v kapele. 

Když se vynořili z londýnských zkušeben v roce 1994, nadchli každého, kdo měl možnost je slyšet a vidět naživo. Nezněli jako nikdo před nimi.  

“Byli jsme jako zemětřesení”, říká zpěvačka Skin, která založila kapelu s basákem Cassem a kytaristou Acem.

Málokterá kapela je na pódiu tak živelná jako Skunk Anansie. Jejich vystoupení jsou smrští energie, hluku a originality. Koncertní album bylo nahráno během jejich turné v roce 2016 nazvaného  Anarchytecture, “Na koncertech ožíváme,” říká basák Cass. “Tam ukazujeme naše tesáky.”

Když Skunk Anansie v roce 1994 vznikli s původním bubeníkem Robbie Francem, kluby a bary rezonovaly britpopem. Dvacetiletí bílí kluci třískali do kytar jako jejich někdejší idoly: The Beatles, The Who, The Kinks. Skunk Anansie byli téhle scéně na hony vzdáleni. Ve své DNA měli třaskavou směs rasy, pohlaví, sexuality, kulturních a hudebních vlivů. Působili jako outsideři, kteří chtěli ukázat, že je možné se lišit.

Mezi lety 1995 a 1999 kapela vydala několik úspěšných singlů, které je zapsaly do dějin moderní hudby -  ‘Little Baby Swastikkka’, ‘Selling Jesus’, ‘Weak", ‘Hedonism (Just Because You Feel Good)’,  ‘I Can Dream’ a ‘Charlie Big Potato’, a které se všechny objeví i na albu 25LIVE@25. Tři kritikou nadšeně přijatá alba z té doby - Paranoid & Sunburnt(1995), Stoosh(1996) a Post-Orgasmic Chill(1999) - byla výpovědí kapely, pro kterou neexistovala škatulka.  

Předskakovali Therapy?, Bowiemu i U2, headlinovali na Glastonbury, vystoupili na třech koncertech v Jižní Africe, na pódiu se setkali s Lucianem Pavarottim na benefičním koncertu organizovaném dalajlámou. 

Po několikaleté pauze a mateřství Skin se skupina opět sešla ve studiu a natočila další tři skvělá alba Wonderlustre (2010), Black Traffic  (2012) a Anarchytecture(2015).  

“Rasismus pořád existuje, sexismus pořád existuje, homofobie pořád existuje a od chvíle, kdy se objevil Trump, probíhá válka,” říká Skin. “Vývoj jde směrem dozadu a to my tolerovat nebudeme.”

Dvacet pět let existence Skunk Anansie je událostí, které se věnují britská i mezinárodní média - Channel 4 News, Newsnight, The One Show, Radio 2 a časopisy Kerrang, NME, Classic Rock, Dazed & Confused, Phoenix Magazine, Diva Magazine, The Quietus a další.

Skin loni obdržela ocenění ‘Inspirational Artist’ na 2018 Music Week Women In Music Awards.

Lineup / Vystupující interpreti

Velká Británie, rock

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá D Smack U Promotion

Plakáty

Skunk Anansie

Další akce

Více akcí
Kelvin Jones
Koncert, Pop, Rock
Kelvin Jones
Ne 14. dubna 2019, Cross Club Praha
Those Goddamn Hippies
Koncert, Pop
Those Goddamn Hippies
Út 14. května 2019, Café V Lese Praha
Kamasi Washington
Koncert, Jazz
Kamasi Washington
Ne 7. července 2019, Palác Akropolis Praha
The Beach Boys
Koncert, Rock
The Beach Boys
Ne 16. června 2019, Velký sál Lucerna Praha
Alvaro Soler
Koncert, Pop, Rock
Alvaro Soler
Út 7. května 2019, Tipsport Arena Praha

Alvaro Soler

Bryan Ferry
Koncert, Pop, Rock
Bryan Ferry
St 5. června 2019, Forum Karlín Praha

Bryan Ferry

Talos
Koncert, Indie, Pop
Talos
Čt 23. května 2019, Chapeau Rouge Praha
Hlavní strana Koncerty Forum Karlín Skunk Anansie