Sting

Sting

+2

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

STING – výnimočný koncert na Bratislavskom hrade!
Skladateľ, spevák, herec, autor a aktivista STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Hrade odznejú jeho najväčšie hity, ktoré si s ním fanúšikovia môžu na tejto špeciálnej akcii zaspievať.
Sting sa narodil v anglickom Newcastli, kde žil až do roku 1977, kedy sa vybral do Londýna, aby tu so Stewartom Copelandom a Andym Summersom založil legendárnu kapelu The Police. Vydali päť štúdiových albumov, získali šesť ocenení Grammy, dve Brit Awards a v roku 2003 bola kapela uvedená do Rock´n´rollovej siene slávy.
Ako jeden z najvplyvnejších sólových umelcov získal Sting 10 ocenení Grammy, 2 Brit Awards, Zlatý Glóbus, je držiteľom ceny Emmy a štyrikrát bol nominovaný na Oscara. V roku 2004 získal ocenenie Osobnosť roka a je držiteľom mnohých ďalších hudobných aj čestných ocenení.
Jeho posledný album 57th & 9 th vyšiel v novembri roku 2016. Nasledovalo svetové turné, počas ktorého odohral Sting 115 koncertov v Amerike, Ázii aj Európe. Počas svojej kariéry predal Sting dokopy takmer 100 miliónov albumov ako člen kapely Police aj sólový umelec.
Objavil sa v 15 filmoch a zahral si aj v broadwayskom muzikáli The Threepenny Opera. Je autorom vlastného divadelného projektu, muzikálu The Last Ship, v ktorom sa inšpiroval spomienkami na lodiarov zo severovýchodu Anglicka, kde vyrastal.
Sting sa aktivizuje aj v charitatívnej oblasti. Podporuje organizácie na ochranu dažďových pralesov a ľudských práv. So svojou manželkou Trudie Styler založil v roku 1989 Rainforest Fund, aby prispel k ochrane dažďových pralesov aj obyvateľstva, ktoré v nich žije. Spoločne odohrali 18 benefičných koncertov, aby vyzbierali peniaze a zvýšili povedomie ľudí o ohrození prírodných zdrojov našej planéty. Od svojho vzniku sa Rainforest Fund rozšíril na sieť organizácií vo vyše 20 krajinách sveta na troch kontinentoch.

Lineup

Místo konání

Další akce

Více akcí
Maribou State
Koncert, Elektro, Indie
Maribou State
So 16. března 2019, Meetfactory Praha, cz
The Beths
Koncert, Pop, Punk
The Beths
Čt 25. října 2018, Klub 007 Strahov Praha, cz

The Beths

The Breeders
Koncert, Rock, Pop
The Breeders
St 14. listopadu 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
minus123minut
Koncert, Blues, Ethno
minus123minut
St 3. října 2018, Jazz Tibet Club Olomouc, cz

minus123minut

Good Charlotte
Koncert, Pop, Punk
Good Charlotte
Po 11. února 2019, Forum Karlín Praha, cz
Sexy Dancers
Koncert
Sexy Dancers
Čt 1. listopadu 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
Jeremy Loops
Koncert, Folk, Pop
Jeremy Loops
Út 12. února 2019, Lucerna Music Bar Praha, cz
Transglobal Underground & Natacha Atlas
Koncert, Elektro, World
Transglobal Underground & Natacha Atlas
Út 9. října 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
Echoes: Djedjotronic
Koncert, Elektro, Techno
Echoes: Djedjotronic
Pá 26. října 2018, Fléda Brno, cz