Sting

+2

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

STING – výnimočný koncert na Bratislavskom hrade!
Skladateľ, spevák, herec, autor a aktivista STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Hrade odznejú jeho najväčšie hity, ktoré si s ním fanúšikovia môžu na tejto špeciálnej akcii zaspievať.
Sting sa narodil v anglickom Newcastli, kde žil až do roku 1977, kedy sa vybral do Londýna, aby tu so Stewartom Copelandom a Andym Summersom založil legendárnu kapelu The Police. Vydali päť štúdiových albumov, získali šesť ocenení Grammy, dve Brit Awards a v roku 2003 bola kapela uvedená do Rock´n´rollovej siene slávy.
Ako jeden z najvplyvnejších sólových umelcov získal Sting 10 ocenení Grammy, 2 Brit Awards, Zlatý Glóbus, je držiteľom ceny Emmy a štyrikrát bol nominovaný na Oscara. V roku 2004 získal ocenenie Osobnosť roka a je držiteľom mnohých ďalších hudobných aj čestných ocenení.
Jeho posledný album 57th & 9 th vyšiel v novembri roku 2016. Nasledovalo svetové turné, počas ktorého odohral Sting 115 koncertov v Amerike, Ázii aj Európe. Počas svojej kariéry predal Sting dokopy takmer 100 miliónov albumov ako člen kapely Police aj sólový umelec.
Objavil sa v 15 filmoch a zahral si aj v broadwayskom muzikáli The Threepenny Opera. Je autorom vlastného divadelného projektu, muzikálu The Last Ship, v ktorom sa inšpiroval spomienkami na lodiarov zo severovýchodu Anglicka, kde vyrastal.
Sting sa aktivizuje aj v charitatívnej oblasti. Podporuje organizácie na ochranu dažďových pralesov a ľudských práv. So svojou manželkou Trudie Styler založil v roku 1989 Rainforest Fund, aby prispel k ochrane dažďových pralesov aj obyvateľstva, ktoré v nich žije. Spoločne odohrali 18 benefičných koncertov, aby vyzbierali peniaze a zvýšili povedomie ľudí o ohrození prírodných zdrojov našej planéty. Od svojho vzniku sa Rainforest Fund rozšíril na sieť organizácií vo vyše 20 krajinách sveta na troch kontinentoch.

Lineup / Vystupující interpreti

Velká Británie, pop

Místo konání

Další akce

Více akcí
Kiss + ZZ Top
Koncert, Rock
Kiss + ZZ Top
St 19. června 2019, Eden Aréna Praha, cz

Kiss

Calvin Love
Koncert
Calvin Love
St 27. února 2019, Café V Lese Praha, cz
Haken
Koncert, Metal, Rock
Haken
Ne 3. března 2019, Futurum Music Bar Praha, cz
Hans Zimmer
Koncert, Klasická
Hans Zimmer
Ne 14. dubna 2019, O2 Arena Praha, cz

Hans Zimmer

Razorlight
Koncert, Indie, Pop
Razorlight
Čt 7. února 2019, Lucerna Music Bar Praha, cz

Razorlight

Bastille
Koncert, Pop, Indie
Bastille
Čt 21. února 2019, Forum Karlín Praha, cz

Bastille

Hank Von Hell
Koncert, Rock
Hank Von Hell
Dnes, Nová Chmelnice Praha, cz

Hank von Hell

Lil Xan
Koncert, Rap
Lil Xan
Ne 10. března 2019, Lucerna Music Bar Praha, cz
Dido
Koncert, Pop, Folk
Dido
Ne 5. května 2019, Forum Karlín Praha, cz

Dido