koncert Struny podzimu - Encorse: The Kennedy Administration

Struny podzimu - Encorse: The Kennedy Administration

Struny podzimu - Encorse: The Kennedy Administration

Čt 9. listopad 2017, 22:00 uskutečněná akce
Royal Najít ubytování
Vinohradská 48, Praha
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o koncertu
Srdeční projekt varhaníka a čerstvého držitele Grammy Ondřeje Pivce s uhrančivou zpěvačkou Kennedy a fantastickým bubeníkem Natem Townsleyem. Jazz, soul a R&B Made in America!
Trio Kennedy Administration v posledních několika letech vidělo, slyšelo a zahrálo spoustu skvělé hudby. Kapela zdokonalovala svůj zvuk a neodolatelnou jevištní prezentaci po tři roky v rámci rezidence v newyorském klubu Groove. Kennedy, frontmanka, vokalistka a hlavní inspirace pro název kapely, každého okamžitě strhne svojí radostí z hudby a nevyčerpatelnou energií. Kapela Kennedy Administration úspěšně buduje vlastní zvuk a identitu, vytváří oduševnělý moderní jazz s vědomě aplikovanými prvky R&B, hip-hopu a pop music. Rytmy bubeníka Nata Townsleyho vás nenechají v klidu a klávesové mistrovství Ondřeje Pivce na vás přenese autentickou vibraci funku, jazzu, gospelu a R&B. Radost a vášeň zpěvačky Kennedy jsou silně nakažlivé a při opakovaném poslechu hrozí na hudbu Kennedy Administration těžko překonatelný návyk.
Kennedy, rodačka z tzv. Města motorů (Detroitu), se do New Yorku přistěhovala před nedávnem. Za poměrně krátké období vytvořila nečekaně impozantní dílo, především díky svému unikátnímu vokálnímu stylu, který kombinuje hudební odkaz významných vokalistek, jako jsou Ella Fitzgerald, Sade, Anita Baker, s kapkou inspirace od Luthera Vandrosse a směsí hravosti a svůdné elegance. Za několik málo let pobytu na východním pobřeží, v kulturní metropoli se snad nejkonkurenčnějším prostředím vůbec, dokázala Kennedy navázat úspěšnou spolupráci např. s Lalah Hathaway, Christinou Aguilerou, Kennym Lattimorem, Monifou a Cheryl Pepsii Riley.
Ondřej Pivec (alias Ondre J) je nejen v Česku oslavovaný hráč na klávesové nástroje, skladatel, producent a kapelník. Na druhé straně Atlantického oceánu je mj. hudebním ředitelem a rezidentním varhaníkem v evangelickém kostele v Brooklynu. V roce 2016 se díky u nás rovněž mimořádně populárnímu jazzovému zpěvákovi Gregorymu Porterovi poprvé objevil na nahrávce pro vydavatelství Blue Note, jež získala Grammy Award. V prapočátku spolupráce Pivce a Portera figuruje prezident Strun podzimu Marek Vrabec, jenž dal Ondřejovi unikátní šanci vystoupit po boku Gregoryho na festivalovém Jarním gala a zasel tak sémě, jež vyklíčilo v regulérní členství Ondřeje Pivce v Porterově současné kapele. Ondřejův životopis dnes zahrnuje vystoupení na festivalu Glastonbury a North Sea Jazz, koncert s Androu Day jako předkapela pro R&B hvězdu Toni Braxton, vystoupení s legendární hip-hopovou skupinou Wu-Tang Clan a turné před celkem 70 000 diváků v roli klávesisty zpěvačky Ayo.
Nathaniel Townsley začal hrát na bubny ve věku tří let v kostele, který navštěvoval jeho otec. Hra na bicí byla pro Nata přirozenou aktivitou, ovšem jen stěží v té době mohla naznačit, kam se Townsley v dospělém věku jako umělec dostane. Nathaniel dnes cestuje po celém světě a hraje širokou škálu hudebních žánrů. Díky svým jedinečným dovednostem a univerzalitě je vyhledáván k studiové spolupráci i pro turné s umělci jako jsou Stevie Wonder, Mariah Carey, Alejandro Sanz, Nile Rogers & Chic, Zawinul Syndicate, Lalah Hathaway, Jessica Simpsonová nebo Kiss FM Band-Karl Brown Smooth Improvisations. Jeho nadšení a cit pro hudbu, lidi a svět kolem sebe z něj činí naprosto mimořádného bubeníka.

Royal Vinohradská 48, Praha Najít ubytování na Booking.com
ne 5. srpen 21:00
Americká hudebnice Chelsea Wolfe se po pěti letech vrací do pražského Lucerna Mu...
Koupit vstupenky

více akcí