The Afghan Whigs + Support: Ed Harcourt

The Afghan Whigs + Support: Ed Harcourt

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

In Spades – tak se jmenuje nové album The Afghan Whigs, které vyjde v květnu a kapela ho představí 5.srpna v pražském Lucerna Music Baru, kam se vrátí po dvou letech. Kromě standartních vstupenek bude v prodeji také 25 ks VIP lístků, které umožňují účast na zvukovce, setkání s kapelou a upomínkový předmět.

Na albu kterém se objeví píseň “Oriole”. Je definována jen a pouze svou mystickou vnitřní logikou. In Spades je album zvláštní již svým uměleckým ztvárněním obalu, obsahem je záhadné a přímo vybízí posluchače, aby pronikali do jeho temných metafor a spektrální obraznosti. “Je to strašidelná deska,” říká Greg Dulli, frontman a a hlavní autor Afghan Whigs. “Líbí se mi, jak je to celé tajemné. Není to samo o sobě koncepční album, ale když jsem to poskládal dohromady, objevil se mi oblouk a tak jsem se nechal vést. Pro mě to je deska o paměti, zejména o tom, jak rychle se spájí život a paměť.” 

In Spades jsou na jedné straně typičtí Afghan Whigs, koneckonců jako všechno, co dosud natočili – a jak zaplnili prázdné místo mezi punkem středozápadu USA, který představovali Die Kreuzen a Hüsker Dü, psychedelickými soulovými symfoniemi The Temptations a rockovými plochami Led Zeppelin a Lynyrd Skynyrd. Na druhé straně toto album kapelu zase o kus posouvá dopředu. 

Kapela ve složení – Dulli, kytaristé Dave Rosser a Jon Skibic, bubeník Patrick Keeler, multiinstrumentalista Rick Nelson a spoluzakladatel a basák Whigs John Curley – vdechla desce In Spades neskutečné kouzlo. Stejně tomu bylo u jejich předešlého triumfálního “návratového” alba – Do To the Beast (Sub Pop 2014), které se jako jejich první album dostalo do Top 40. 

Dva měsíce po konci turné Whigs v roce 2015 se kapela sešla v Nelsonově studiu Marigny Sound v New Orleans a polovina z deseti písniček In Spades bylo natočeno během týdne.
In Spades: je působivým dokumentem toho, čím The Afghan Whigs byli a kam se vydají dál. Pro Dulliho a Curleyho to je cesta, která trvá několik desetiletí – od jejich počátků u Sub Pop dodnes. Začínali ve dvaceti a své sny si plní i dnes. 

Lineup / Vystupující interpreti

Velká Británie
alternative pop

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá D Smack U Promotion

Další akce

Více akcí
LP
Koncert, Pop
LP
So 11. května 2019, Forum Karlín Praha
Jessie J
Koncert, Pop
Jessie J
Út 23. dubna 2019, Forum Karlín Praha

Jessie J

Def Leppard + Whitesnake
Koncert, Rock, Metal
Def Leppard + Whitesnake
Po 17. června 2019, O2 Arena Praha

Def Leppard, Whitesnake

Airbourne
Koncert, Rock
Airbourne
St 2. října 2019, Roxy Praha

Airbourne

Tove Lo
Koncert, Pop
Tove Lo
Út 6. srpna 2019, Lucerna Music Bar Praha

Tove Lo

Alvaro Soler
Koncert, Pop, Rock
Alvaro Soler
Út 7. května 2019, Tipsport Arena Praha

Alvaro Soler

Royal Republic
Koncert, Rock
Royal Republic
Út 3. prosince 2019, Velký sál Lucerna Praha
Kamasi Washington
Koncert, Jazz
Kamasi Washington
Ne 7. července 2019, Palác Akropolis Praha
Jacob Banks
Koncert
Jacob Banks
St 12. června 2019, Roxy Praha

Jacob Banks

Hlavní strana Koncerty Lucerna Music Bar The Afghan Whigs + Support: Ed Harcourt