The Afghan Whigs + Support: Ed Harcourt

The Afghan Whigs + Support: Ed Harcourt

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

In Spades – tak se jmenuje nové album The Afghan Whigs, které vyjde v květnu a kapela ho představí 5.srpna v pražském Lucerna Music Baru, kam se vrátí po dvou letech. Kromě standartních vstupenek bude v prodeji také 25 ks VIP lístků, které umožňují účast na zvukovce, setkání s kapelou a upomínkový předmět.

Na albu kterém se objeví píseň “Oriole”. Je definována jen a pouze svou mystickou vnitřní logikou. In Spades je album zvláštní již svým uměleckým ztvárněním obalu, obsahem je záhadné a přímo vybízí posluchače, aby pronikali do jeho temných metafor a spektrální obraznosti. “Je to strašidelná deska,” říká Greg Dulli, frontman a a hlavní autor Afghan Whigs. “Líbí se mi, jak je to celé tajemné. Není to samo o sobě koncepční album, ale když jsem to poskládal dohromady, objevil se mi oblouk a tak jsem se nechal vést. Pro mě to je deska o paměti, zejména o tom, jak rychle se spájí život a paměť.” 

In Spades jsou na jedné straně typičtí Afghan Whigs, koneckonců jako všechno, co dosud natočili – a jak zaplnili prázdné místo mezi punkem středozápadu USA, který představovali Die Kreuzen a Hüsker Dü, psychedelickými soulovými symfoniemi The Temptations a rockovými plochami Led Zeppelin a Lynyrd Skynyrd. Na druhé straně toto album kapelu zase o kus posouvá dopředu. 

Kapela ve složení – Dulli, kytaristé Dave Rosser a Jon Skibic, bubeník Patrick Keeler, multiinstrumentalista Rick Nelson a spoluzakladatel a basák Whigs John Curley – vdechla desce In Spades neskutečné kouzlo. Stejně tomu bylo u jejich předešlého triumfálního “návratového” alba – Do To the Beast (Sub Pop 2014), které se jako jejich první album dostalo do Top 40. 

Dva měsíce po konci turné Whigs v roce 2015 se kapela sešla v Nelsonově studiu Marigny Sound v New Orleans a polovina z deseti písniček In Spades bylo natočeno během týdne.
In Spades: je působivým dokumentem toho, čím The Afghan Whigs byli a kam se vydají dál. Pro Dulliho a Curleyho to je cesta, která trvá několik desetiletí – od jejich počátků u Sub Pop dodnes. Začínali ve dvaceti a své sny si plní i dnes. 

Lineup / Vystupující interpreti

Velká Británie
alternative pop

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá D Smack U Promotion

Další akce

Více akcí
Zaz
Koncert, Pop
Zaz
Ne 17. února 2019, Forum Karlín Praha, cz
Men I Trust
Koncert, Indie, Pop
Men I Trust
Ne 26. května 2019, Chapeau Rouge Praha, cz
The Hunna
Koncert, Pop, Rock
The Hunna
Po 29. dubna 2019, Café V Lese Praha, cz
Phil Collins
Koncert, Pop, Rock
Phil Collins
Út 25. června 2019, O2 Arena Praha, cz

Phil Collins

Lukas Rieger
Koncert, Pop
Lukas Rieger
Po 8. dubna 2019, KC Semilasso Brno, cz
LP
Koncert, Pop
LP
Ne 12. května 2019, Forum Karlín Praha, cz
The Neighbourhood
Koncert, Pop, Rock
The Neighbourhood
St 6. února 2019, Forum Karlín Praha, cz

The Neighbourhood

[loveit] sound: Night Lovell
Koncert
[loveit] sound: Night Lovell
St 20. března 2019, Roxy Praha, cz
Alex Vargas
Koncert, Rock
Alex Vargas
Ne 20. ledna 2019, Chapeau Rouge Praha, cz
Hlavní strana Koncerty Lucerna Music Bar The Afghan Whigs + Support: Ed Harcourt