UK/UH: Dny britského filmu a kultury 2015

UK/UH: Dny britského filmu a kultury 2015

UK/UH: Dny britského filmu a kultury 2015

Čt 26. — ne 29. listopad 2015 uskutečněná akce
Kino Hvězda Najít ubytování
náměstí Míru 951, Uherské Hradiště
Jak se vám akce líbila? Ohodnoťte ji.
Informace o akci

Po tříleté odmlce, způsobené generální rekonstrukcí kina Hvězda, proměnami ve financování a struktuře akce, v roce 2014 nový organizační tým „restartoval“ tradici započatou před několika desítkami let v podobě Semináře britského filmu.

Na jednu stranu jsme se zcela nezřekli minulosti, na straně druhé ale také nechceme pouze setrvačností pokračovat v zajetých kolejích. Publikum, kultura, technologie i celá společnost, stejně jako samo kino Hvězda a město Uherské Hradiště, se v dnešní době, době sociálních sítí, nových technologií i všech (ne)výhod s nimi spojených, diametrálně odlišuje od situace na konci dvacátého století.

V souvislosti s novým startem přehlídky primárně britských či s Velkou Británií souvisejících filmů, ale i divadla, umění a kultury všeobecně, padlo mimo jiné rozhodnutí o přejmenování celé akce. Nový název – UK/UH, s podtitulem „Dny britského filmu a kultury“ – jednak lépe vystihuje podobu celé akce a zároveň lépe reflektuje soudobé požadavky globalizovaného světa ovlivněného novými technologiemi, internetem a sociálními sítěmi.
Rádi bychom se chtěli věnovat jasně určené dramaturgii beze sklonu k laciným kompromisům.

Josef Korvas (ředitel přehlídky)


Kino Hvězda náměstí Míru 951, Uherské Hradiště Najít ubytování na Booking.com