Mighty Sounds a nová dávka pořádné muziky

52c090724cb4a.jpg 52c090724cb4a.jpg

Máme tu pro vás nadílku pořádných jmen, která se objeví na letošním ročníku Mighty Sounds. Z Velké Británie vám předvedou velkolepou show Skindred a Peter and The Test Tube Babies, z USA zase zazáří 7 Seconds.

Co se české scény týče, se již po osmé na Mighty Sounds ukáže nejstarší česká ska kapela 100 zvířat, která dokázala vydat 10 alb a rozjela to na 1600 koncertech a to jak doma tak i v zahraničí. Další na koho se můžete těšit, je rocková skupina z Prahy The Fialky, na hudební scéně se pohybují již 13 let a mají na triku několik vypečených hitovek, členové kapely jsou nejen skvělý muzikanti, ale i rebelové srdcem a duší jak se na správné punk-rockery sluší. Mad Pigs jsou kapelou původem z Brna, která si libuje v syrovém punku říznutém hardcorem, tahle kapela existuje už 12 let a má na kontě řadu koncertů, na kterých dokážou rozproudit davy do té správné festivalové nálady, ještě před Mighty Sounds si kluci chtějí stihnout zahrát v Japonsku a  v USA.

Skindred jsou vskutku podařeným a naprosto perfektně skloubeným mixem alternativního rocku, heavy metalu, punk rocku, reggae a dokonce zde nalezeme i prvky dancehall, jungle, hardcore, ska, hip hop, drum and bass, dubstep, plus mnoha dalších hudebních vlivů, to vše sama kapela zkráceně označuje jako reggae metal. Kapela vydala již 4 studiová alba, první v roce 2002 s názvem Babylon, jejich zatím poslední deska vyšla v roce 2011 a byla pojmenována Union Black.

Další kapela má v oblibě absurdní texty a podivné názvy, jako například u písně "The Queen Gives Good Blow Jobs", sama kapela nese správně praštěný název Peter and The Test Tube Babies. Skupina vznikla v roce 1978 v malém městečku Peacehaven, kde zkoušeli v garáži Peterova otce a užívali si starého dobrého punku. Peter and The Test Tube Babies vydali již mnoho desek a koncertovali téměř po celém světě a přesto jsou stále plní punkové vášně a dokážou předvést neuvěřitelnou show.

7 Seconds jsou americkou hardcore punkovou kapelou, jejíž vznik se datuje rokem 1980, kapela svůj styl jako první sama označila za hardcore. Deska New Wind z roku 1986 je sice svedla na scestí k tehdy obzvláště oblíbenému pop punku a indie rocku, ale albem The Music, The Message jasně prokázali, že hardcore je jejich hlavní specialitou, zatím posledním albem z roku 2005, které zaručeně potvrzuje jejich hradcorové kořeny je Take It Back, Take It On, Take It Over!, které vás zaručeně nabije pořádnou dávkou energie.


© Festivaly.eu

Přihlášení
Přihlásit se pomocí Facebooku

Nevíte heslo?


Jste nově na Festivaly.eu? Založte si účet.