Xindl X se těší na premiéru muzikálu se svou hudbou

Písničkář Xindl X, který letošní letní Sázavafest v Benešově v podstatě poslední den v noci svým koncertem uzavře, se chystá na pondělní premiéru muzikálu Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!!, ke kterému napsal muziku.

Jde o další adaptaci slavné divadelní hry Edmonda Rostanda nazvané Cyrano z Bergeracu. Proslulý příběh hrdého Gaskoňce, krásné Roxany a mladíčka Kristiána hře ponechal její romantické ladění, ovšem nová úprava, na které má velkou zásluhu i Xindl X, ji dodala moderní rytmus a švih. V hlavní roli Cyrana se představí Martin Stropnický, Roxanu bude hrát Dagmar Havlová – Veškrnová a zamilovaného Kristiána herec Martin Kraus. Režisérem představení je Vladimír Morávek.

Autor adaptace Pavel Kohout posunul hru do sféry muzikálového divadla a pro Xindla X připravil úkol složit hudbu k již hotovým textům.

„U svých písní se nejdéle trápím s texty a pokaždé si říkám, že pokud je text dobrý, hudba už z toho nějak vyjde. Pavla Kohouta jako autora jsem měl vždycky rád a i když text muzikálu není zcela typický Kohout, stačilo se svézt na jeho textech a pak už to šlo lehce,“ vysvětlil Xindl X. V pražském Divadle Na Vinohradech bude mít Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! premiéru 30. května.


© Festivaly.eu

Přihlášení
Přihlásit se pomocí Facebooku

Nevíte heslo?


Jste nově na Festivaly.eu? Založte si účet.