Rival Sons

Rival Sons

+1

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

Kapela Rival Sons nedávno vydala další skvělé album Hollow Bones, se kterým vyrazila na turné, při němž nebude chybět ani Praha. Ztratit se v jejich hudbě budete moc 6.srpna v Lucerna Music Baru.

‘V ideálním světě bych chtěl, aby u našich desek a koncertů posluchači zapomněli na své každodenní trable a starosti. Buďte svobodní a ztraťte se – nebo se najděte – v naší hudbě.” – Scott Holiday

V roce 2014 na Earache Records vyšlo album Rival Sons Great Western Valkyrie a vystřelilo je na vrchol mezi nejnadějnější nové rock’n’rollové kapely. Toto album bylo doposud nejsoudržnější deskou téhle skvělé party z Jižní Kalifornie. 

Kytarista Scott Holiday dlouho snil o kapele, která by naplnila jeho psychedelické vize a zazněla tóny garážového rocku. Na Internetu našel zpěváka Jay Buchanana a kapela debutovala albem
‘Before the fire’. Po dalších čtyřech albech si Rival Sons vydobyli zaslouženou úctu a renomé. 

Rival Sons EP zaujalo zakladatele labelu Earache Records Digbyho Pearsona, který s nimi podepsal smlouvu v listopadu 2010 – počátkem roku 2011 kapela nahrála v Los Angeles album Pressure & Time s producentem Davem Cobbem. Desku nahráli za pouhých 20 dnů a snažili se zachovat atmosféru a syrovost živého hraní.

Po vytrvalém koncertování se v roce 2012 kapela pustila v Honey Pye studios v Nashville do nahrávání další desky. Dali si za cíl desku natočit za méně než za měsíc. Práce na novém albu Head Down jim zabrala 22 dnů. Jako producenti na nahrávce participovali opět Dave Cobb a navíc Vance Powell (Jack White, Kings of Leon etc). 

Guardian je nazval "Vitální silou moderního věku" a Rival Sons berou svou hudbu téměř jako poslání. "Sluncem prozářená psychedelie a neodolatelné riffy s vlivy soulu, funku a blues... Jestli vás dostali Black Keys a jejich album El Camino, je na čase se seznámit s vaší novou oblíbenou kapelou" - pokračuje Guardian

A BBC? Stručně a jasně "Jiskří čerstvostí" - BBC 

Rival Sons však hrají nejen na svých vlastních koncertech, ale často si je jako předskokany zvou takové kapely jako jsou Judas Priest, Guns N' Roses, AC/DC nebo Black Sabbath.

Lineup / Vystupující interpreti

USA, rock

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá D Smack U Promotion

Další akce

Více akcí
Enter Shikari
Koncert, Elektro, Rock
Enter Shikari
So 6. dubna 2019, Forum Karlín Praha
The Smashing Pumpkins
Koncert, Metal, Rock
The Smashing Pumpkins
Čt 6. června 2019, Forum Karlín Praha

The Smashing Pumpkins

The Neal Morse Band & Mike Portnoy
Koncert, Rock, Metal
The Neal Morse Band & Mike Portnoy
Ne 7. dubna 2019, Sono Centrum Brno
Kiss + ZZ Top
Koncert, Rock
Kiss + ZZ Top
St 19. června 2019, Eden Aréna Praha

Kiss

Mydy Rabycad
Koncert, Swing
Mydy Rabycad
Pá 22. listopadu 2019, Forum Karlín Praha
The Midnight
Koncert, Elektro, Pop
The Midnight
Po 28. října 2019, Futurum Music Bar Praha

The Midnight

Elderbrook
Koncert
Elderbrook
Út 9. dubna 2019, Chapeau Rouge Praha

Elderbrook

Slayer
Koncert, Metal
Slayer
Út 25. června 2019, Tipsport Arena Praha

Slayer

Hlavní strana Koncerty Lucerna Music Bar Rival Sons