Rival Sons

Rival Sons

+1

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen.

Informace o koncertu

Kapela Rival Sons nedávno vydala další skvělé album Hollow Bones, se kterým vyrazila na turné, při němž nebude chybět ani Praha. Ztratit se v jejich hudbě budete moc 6.srpna v Lucerna Music Baru.

‘V ideálním světě bych chtěl, aby u našich desek a koncertů posluchači zapomněli na své každodenní trable a starosti. Buďte svobodní a ztraťte se – nebo se najděte – v naší hudbě.” – Scott Holiday

V roce 2014 na Earache Records vyšlo album Rival Sons Great Western Valkyrie a vystřelilo je na vrchol mezi nejnadějnější nové rock’n’rollové kapely. Toto album bylo doposud nejsoudržnější deskou téhle skvělé party z Jižní Kalifornie. 

Kytarista Scott Holiday dlouho snil o kapele, která by naplnila jeho psychedelické vize a zazněla tóny garážového rocku. Na Internetu našel zpěváka Jay Buchanana a kapela debutovala albem
‘Before the fire’. Po dalších čtyřech albech si Rival Sons vydobyli zaslouženou úctu a renomé. 

Rival Sons EP zaujalo zakladatele labelu Earache Records Digbyho Pearsona, který s nimi podepsal smlouvu v listopadu 2010 – počátkem roku 2011 kapela nahrála v Los Angeles album Pressure & Time s producentem Davem Cobbem. Desku nahráli za pouhých 20 dnů a snažili se zachovat atmosféru a syrovost živého hraní.

Po vytrvalém koncertování se v roce 2012 kapela pustila v Honey Pye studios v Nashville do nahrávání další desky. Dali si za cíl desku natočit za méně než za měsíc. Práce na novém albu Head Down jim zabrala 22 dnů. Jako producenti na nahrávce participovali opět Dave Cobb a navíc Vance Powell (Jack White, Kings of Leon etc). 

Guardian je nazval "Vitální silou moderního věku" a Rival Sons berou svou hudbu téměř jako poslání. "Sluncem prozářená psychedelie a neodolatelné riffy s vlivy soulu, funku a blues... Jestli vás dostali Black Keys a jejich album El Camino, je na čase se seznámit s vaší novou oblíbenou kapelou" - pokračuje Guardian

A BBC? Stručně a jasně "Jiskří čerstvostí" - BBC 

Rival Sons však hrají nejen na svých vlastních koncertech, ale často si je jako předskokany zvou takové kapely jako jsou Judas Priest, Guns N' Roses, AC/DC nebo Black Sabbath.

Lineup / Vystupující interpreti

Místo konání

Pořadatel

Koncert pořádá D Smack U Promotion

Další akce

Více akcí
Within Temptation
Koncert
Within Temptation
Út 11. prosince 2018, Forum Karlín Praha, cz
Xavier Rudd
Koncert, Pop
Xavier Rudd
Po 1. října 2018, Palác Akropolis Praha, cz
Reef
Koncert, Rock
Reef
Po 15. října 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
Beth Hart
Koncert, Blues, Jazz
Beth Hart
Čt 29. listopadu 2018, Forum Karlín Praha, cz
Anna Calvi
Koncert, Rock
Anna Calvi
Čt 8. listopadu 2018, Lucerna Music Bar Praha, cz
Shania Twain
Koncert
Shania Twain
So 6. října 2018, O2 Arena Praha, cz
Son Lux
Koncert, Pop, Indie
Son Lux
Čt 27. září 2018, Centrum Koncertowe A2 Vratislav, pl
Negative Gemini
Koncert, Elektro, Pop
Negative Gemini
Pá 5. října 2018, Café V Lese Praha, cz
Vitalic
Koncert, Elektro
Vitalic
Pá 9. listopadu 2018, Fléda Brno, cz
Hlavní strana Koncerty Lucerna Music Bar Rival Sons